Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медзакладах, не мають права вносити у систему персональні дані без відома і підпису пацієнта. Про це заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

"Мені стало відомо про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого обрала, проте виявилося, що в електронній системі охорони здоров’я вже містяться її персональні дані та декларація, яку вона ніколи не підписувала. Як вони там опинилися – ми обов’язково з’ясуємо, та всі причетні понесуть відповідальність. Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима та відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу", – написала вона.

Супрун уточнила, що українці можуть подавати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем – попередня декларація у системі автоматично анулюється.

Популярні новини зараз
"ПриватБанк" братиме за це гроші: за що українцям доведеться платити, хоча завжди було безкоштовно ПФУ роками наживався на пенсіонерах: суд поклав край вибірковій індексації – кого стосується "Шара" закінчилася: в Україні можуть зняти мораторій на підвищення тарифів на комуналку ТЦК починають полювання за літніми українцями: кого шукатимуть насамперед
Показати ще

"Ви також можете звернутися зі скаргою у той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря та використані персональні дані, без вашого відома", – додала в.о. міністра.

"Лікарю у такому випадку варто повідомити про це службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, та керівника медичного закладу, де була внесена декларація без відома пацієнта. Водночас лікар на прохання пацієнта може підписати з ним нову декларацію. Стара анулюється автоматично", – підкреслила Супрун.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун продовжує заповнювати свою стрічку в соцмережах та просвітлювати населення стосовно того чи іншого питання в медицині. Цього разу Супрун розповіла, що в Україні зменшилися смертельні випадки інфарктів.

За словами в.о міністра, Україна може похвалитися на сьогоднішній день зменшенням на 20% смертності від проблем із серцем.

"Нові технології в кардіоцентрах рятують життя пацієнтів. Є Перші результати: в 11 областях, де є Нові ангіографі, смертність від інфаркту міокарда знизу на 20%", - написала вона у собі на странице в Twitter.