Українські десантники більше не використовуватимуть фірмові берети блакитного кольору. Їм на зміну прийдуть головні убори виконані в темно-бордовому кольорі, як у десанту країн-членів НАТО.

Про це повідомляє прес-служба Командування високомобільних десантних військ Збройних Сил України в Facebook. Бордовий колір вибрали не випадково. Його використовувала повітряна піхота Великобританії, де вперше сформували повноцінну бойову окрему десантну дивізію.

З тих пір 59 країн світу використовую темно-бордові берети для цих родів військ, серед яких 19 членів НАТО. Блакитним кольором позначають десантників в Росії, Таджикистані, Казахстані, Киргизії, Вірменії, Білорусі, Болгарії та Україні.

"Для всього світу блакитний берет є символом міжнародних сил з підтримки миру, утворюються за рішенням Організації Об'єднаних Націй", - пояснили в командуванні ВДВ.

Крім того, бордовий колір буде символічним - це кров, яку десантники пролили в боях за державний суверенітет, територіальну цілісність і політичну волю України.

Популярні новини зараз

Потап з голим торсом вразив схожістю з Брюсом Віллісом: "С*ксуальний"

Юля "Зайка" зважилася на перше побачення після "Холостяка": "Хочу"

Легенда "Танців з зірками" Катерина Кухар описала своє меню: "Сьогодні - вівсянку, завтра - голодувати"

Марічка Падалко повідомила про поповнення в родині: забрала останнього

Показати ще

Українські десантники зможуть використовувати бере в якості повсякденного і парадного головного убору. Його носитимуть від солдата до генерала армії.

Отримають десантники і новий значок, яким прикрасять головні убори. На ньому зобразять купол парашута, як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч, яким він випалює священним вогнем скверну.

Це буде відсиланням до історії. Оскільки збереглося безліч козацьких прапорів із зображенням полум'яного меча Архистратига Михаїла. Він виконував роль покровителя Війська Запорозького низового і всієї України. Його завжди зображували вістрям вниз, що символізувало удару з небес по землі. Крім того, українські десантники отримають повністю оновлену повсякденну і парадну форму з урахуванням давніх військових традицій.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, будні українських десантників надзвичайно нелегкі, але є те, про що вони ніколи не розкажуть.