Кілька десятків іспанських сімей вже кілька тижнів (а деяких випадках декілька місяців) не можуть покинути Україну. Повернутися додому у них не виходить чкерез те, що консульство Іспанії в Києві відмовляється давати іспанське громадянство дітям, які народилися в Україні від сурогатних матерів. Про це повідомляє Еuronews.

Вся справа в тому, що для отримання підданства королівства диппредставництво має підтвердити, що чоловік справді є батьком дитини. Але як раз на цьому етапі у багатьох сімей виникли проблеми.

Раніше батьківство встановлювалось за підсумками ДНК-експертизи. Але в червні були внесені зміни в європейський закон про захист персональних даних. У диппредставництві тепер кажуть, що проведення тесту суперечить цьому закону.

В іспанському МЗС заявили, що "консульство в курсі ситуації і намагається допомогти постраждалим, пояснюючи їм вимоги законодавства і розповідаючи про альтернативні рішення проблеми".

Раніше посольство Іспанії в Києві випустило звернення до громадян. У дипмісії заявили, що українські клініки все частіше обманюють пацієнтів, які хочуть скористатися послугами сурогатної матері, а тому порадили іспанцям, які хочуть вдатися до цієї процедури, відмовитися від ідеї їхати на Україну.

Однак Україна все ще популярна. Вона – одна з небагатьох в Європі, де сурогатне материнство регулюється законом і дозволено для іноземних пар. Крім того, ціни тут набагато нижче, ніж в цілому по Європі, тому на Україну спрямовується все більше пар з інших держав.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українки заробляють сотні тисяч на материнстві. Останнім часом в Україні стає все більш затребуваною послуга сурогатного материнства.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що жінки незабаром почнуть народжувати перших кіборгів.

Також "Знай.uа" писав, скільки заробляють українки на сурогатному материнстві.