Незважаючи на те, що міська влада періодично повідомляє про посилені заходи боротьби із незаконною рекламою, у вагонах метро, як і раніше, можна зустріти нелегально розміщені папірці із різноманітними пропозиціями. Знай.ua проїхалися по синій та червоній гілках столичного метрополітену у пошуках подібних написів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Донорство яйцеклітин та платні пікап-курси
"Приймемо волосся від 35 см", "Як законно позбутися кредиту?", "Потрібні водії. Іногороднім надаємо житло", "Медичні довідки та книжки з доставкою у день замовлення" – лише частина із незаконно наклеєних оголошень.
Одним із останніх оголошень, що з'явилися цього літа, і, напевно, із самих кричущих є пропозиція "Стати сурогатною мамою чи донором яйцеклітин". І розміщене це оголошення на дошці серед низки законних макетів, тож є цілком легальним.
Незважаючи на те, що сурогатне материнство законне в нашій країні, пасажири метро обурені появою таких оголошень.
"Як це взагалі допустимо, щоб в громадському транспорті писали та ще й пропонували такі інтимні речі?! Тут же не тільки дорослі їздять, а й молоді дівчата. А скільки студенток до столиці з’їжджається! Вони ж можуть легко клюнути на такі шалені гроші – 576 тисяч. А потім що? Вони ж майбутні матусі, у них же будуть власні родини. Це однозначно недопустимо!", – обурюється киянка Євгенія Рудешко.
У вагонах підземки також можна побачити рекламу таких собі курсів пікапу. "Інтенсив для хлопців та дівчат", де молодих людей навчать знайомитися, спокушати та будувати відносини.
Ми знайшли їх в інтернеті та дізналися щодо вартості послуг.
"Ті, хто зареєструються отримають доступ до безкоштовного, 7-денного онлайн курсу, присвяченому відпрацюванню навичок знайомства і зваблення чоловіків, ефективним комунікаціям. Будуть розглянуті питання: де знайти гідного чоловіка? як його залучити і зацікавити? Як екологічно злити хлопця або залишитися друзями). Ті хто зареєструються отримають доступ до телеграм каналу. Кожен день буде викладатися теорія і завдання яке потрібно виконати", – зазначено на сайті рекламодавців.
Наступні дні навчання проводяться платно – про вартість нам казати відмовилися, оскільки для цього потрібно зареєструватися та підписатися на 7-денний курс. При цьому, нині в інтернеті є купа доступних, абсолютно безкоштовних, відео та форумів, з практичними порадами починаючим пікаперам.
Водійські права "екстерном": законність та наслідки
Однією з найрозповсюдженіших нелегально розміщених об'яв є пропозиція зробити водійське посвідчення за 10 днів.
Додзвонитися до оформлювачів "швидких прав" нам поки що не вдалося – надані номери або були виключені на момент дзвінка, або були чутні лише довгі гудки. Та нам вдалося знайти людину, якій вдалося поспілкуватися із авторами цієї красномовної пропозиції.
"Коштує їхня послуга 3 тисячі гривень. Гроші, як вони сказали, їм бажано вислати одразу, але, у разі дуже екстреної ситуації можна і під час передачі водійського посвідчення заплатити. На питання, як так швидко можна встигнути зробити дійсно законний документ, відповіли: "Ми робимо посвідчення "європейського зразку", а в Європі, як Ви знаєте, можна все. Десятки людей, звернувшись до нас, були задоволені і зайвих питань на задавали. Хочете права? Замовляйте. Хочете вести якесь слідство? Тоді до побачення"", – розповідає киянин Володимир Михайлович, що мешкає в Дарницькому районі.
Та, справа в тому, що, згідно із "Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами", отримати водійське посвідчення можна виключно після проходження медичного огляду в порядку, встановленому МОЗ, та після складення теоретичного і практичного іспитів у територіальних органах з надання сервісних послуг МВС. До того ж, потрібен сертифікат із закінчення курсів водіння – на сьогоднішній день, як найдешевші ціни на відповідні курси становлять 4300 – 4700 грн, а тривалість навчання – щонайменше 2 – 2,5 місяці.
До того ж, "пластиковий фейк" працівники поліції виявлять майже 100%-во.
"Непрофесійно зроблену підробку працівники поліції зможуть розпізнати одразу ж, тільки взявши її до рук. Більш якісна підробка все одно буде розпізнана під час експертизи, на яку працівник поліції може відправити посвідчення, якщо те викликає у нього хоч найменший сумнів. На відміну від непрофесійно виготовлених підробок, у другому варіанті номер водійського посвідчення навіть може і співпасти з насправді існуючим у базі, однак прізвище все одно буде іншим", – зауважує автомобільний юрист Богдан Глядик.
А при виявленні підробки власник "липових" прав у повній мірі відповідатиме перед Законом – відповідно до п.3 ст. 358 ККУ за "Використання завідомо підробленого документа", таке порушення карається штрафом до 850 грн або арештом на строк до 6 місяців, або ж обмеженням волі на строк до 2 років.
"Псевдо лікарі" та неіснуючі клініки
Ще одним із найпоширеніших незаконно розклеєних оголошень є оформлення медичної книжки та довідки від лікаря. Саме на цих "документах" попалося вже чимало киян.
"Цієї весни вирішила доньку записати в басейн – виявилось, що для цього потрібна довідка із висновками педіатра та дерматолога. А це неймовірні черги у поліклініці. Звернулася за побаченим в метро номером – пообіцяли надіслати в той же день. Відправила 100 грн, а за 4 години документ був вже у мене на електронці. Та щаслива донька вже наступного ж дня була виштовхана за двері за липову довідку з неіснуючою насправді клінікою та лікарем", – скаржиться киянка Анастасія Копиць, мешканка Святошинського району.
Та якщо декому довідка була необхідна для влаштування вільного часу, то іншим це могло коштувати місця роботи.
"Все життя я працювала кухарем – останні 5 років у дитсадку. Та мені запропонували високооплачувану роботу в ресторані, але із оформленням потрібно було вкластися у кілька днів. Щоб не ризикувати з нашою поліклінікою із проходженням цілої низки лікарів для медичної книжки, скористалася варіантом, побаченим у вагоні метро…про що потім 100 разів пошкодувала, – ділиться з нами мешканка Деснянського району Валерія Павлівна. – Надіслала 140 грн, вже ввечері отримала заповнений документ. Та роботодавець перевірив легальність клініки – адреса та назва виявилися правильними, а от лікар, що робив загальний висновок, там такий взагалі ніколи не працював".
Варто зазначити, що наприкінці квітня цього року в селі Софіївська Борщагівка столичні правоохоронці викрили підпільну друкарню, де виготовляли фальшиві медичні довідки, техпаспорта і інші документи. Окрім обладнання, було вилучено 6 тисяч незаповнених бланків номерних медичних документів – частина з них уже була з проставленими печатками та підписами "лікарів". За фактом було інкриміновано Кримінальне провадження за ст. 358, за що організаторам нелегального бізнесу загрожує покарання від штрафу у 1190 грн до позбавлення волі до 5 років.
Також нам вдалося дізнатися, як саме розподіляються кошти, що потрапляють на рахунки КП "Київреклама" за розміщенні офіційні оголошення та білборди у столичній підземці, та скільки коштів потрапляє до міського бюджету. Подробиці читайте у нашому наступному матеріалі на сайті Знай.ua.