Ефективність вживання детокс-продуктів та дієт для втрати ваги чи звільнення від шлаків не підтверджені жодним авторитетним дослідженням.

Про це у своєму Facebook розповіла виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За словами Супрун, "детоксикація" - це всього лише комерційний проект.

"Є екстремальні дієти, які передбачають тривале голодування на воді, соках, смузі чи трав’яних відварах або ж обмежене вживання овочів. До спеціального харчування також радять додавати процедури для “звільнення” кишківника від шлаків, які начебто відкладаються протягом життя та забруднюють наш організм. Немає потреби вживати настільки радикальні заходи та влаштовувати стрес своєму організму. Більш того, деякі науковці вважають детоксикацію великим комерційним проектом", - запевняє вона.

Крім того, в.о. міністра охорони здоров'я розповіла, що практично неможливо визначити чи є в організмі людини шлаки, тим паче, у якій кількості.

"Жоден лікар чи спеціальне лабораторне дослідження не зможуть визначити рівень зашлакованості вашого організму. В нашому організмі працюють природні видільні системи - печінка, нирки, шлунково-кишковий тракт та навіть шкіра. Якщо у вас немає порушення функції цих органів чи систем, вони чудово справляються зі своєю роботою та виводять з організму все зайве", - говорить Супрун.

Після детоксикації людина почуває себе краще тому, що зменшила кількість спожитих калорій і перестала вживати оброблену їжу, яка містить у своєму складі тверді жири та цукор.

"Організм втрачає воду, що сприяє схудненню, натомість підвищує ризики появи зневоднення. Після закінчення дієти, коли ви повернетесь до звичайного харчування, існує висока ймовірність, що вага швидко повернеться. Такі експерименти також можуть бути небезпечними для здоров’я. Різке зменшення кількості калорій в раціоні, які зазвичай передбачають очищувальні дієти, може призвести до появи відчуття крайньої втоми та роздратування, головного болю або ж проблем зі шлунково-кишковим трактом", - повідомила Супрун. 

Якщо у людини проблеми з нирками, цукровий діабет чи хвороби шлунково-кишкового тракту, детокс-голодування для неї категорично заборонене.

Супрун говорить, що відмова від куріння та алкоголю, спортивний спосіб життя та збалансоване харчування - найкраща детоксикація організму.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", Супрун рассказала о важном утреннем ритуале.