В Україні спостерігається дуже великий розрив між зарплатами чиновників і пересічних громадян. Кардинальне інше співвідношення можна побачити в країнах Євросоюзу.

Про це повідомив координатор групи "Податки" громадянської платформи "Нова Країна" Павло Себастьянович, передає Politeka. Він зазначив, що рівень добробуту необхідно прив'язати до показника середньої зарплати, а не до прожиткового рівня або мінімальним доходам. Причина в тому, що два останніх показники встановлює сама влада

Експерт показав різницю в доходах між чиновниками та громадянами на прикладі Німеччини та Франції.

"Ангела Меркель отримує 18 388 євро в місяць. Середня зарплата німця 3527 євро. Президент Франції Франсуа Олланд отримував 14 916 євро, середній француз - 3797 євро", - підсумував активіст.

Експерт додав, що різниця в зарплаті чиновників і середньостатистичного громадянина становить приблизно від 3 до 6 разів. В Україні, за словами Себастьяновича, при середніх доходах жителів країни в 7,2 тисячі гривень, виплати перших осіб не повинні перевищувати суму в 40 тисяч гривень.

"Я вже не кажу про суддів і прокурорів. Якщо Ви будете заперечувати, що у нас зарплати в тіні, і тому статистика невірна, то я вам відповім: економіка в тіні - це результат роботи держапарату", - заявив експерт.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, співробітникам Генпрокуратури збільшили в кілька разів зарплати. Зростуть доходи і у глави відомства - Юрія Луценка.