З 2 квітня, в Україні починається масштабна кампанія з підписання декларацій з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. З наближенням старту цього ноу-хау у багатьох виникають питання.

У яких медустановах можна підписати договір?

Підписати договір із лікарем можна в будь-якій установі первинної медичної допомоги, де приймає сімейний лікар, терапевт або педіатр. Не обов'язково, щоб це була тільки державна чи комунальна медустанова. Постачальником послуг за програмою медичних гарантій можуть також бути і приватні клініки. При цьому навіть там гарантований державою пакет послуг для пацієнта буде залишатися безкоштовним.

Тому уточніть в обраній клініці відповідну інформацію про приєднання до програми. Крім того, вирушаючи в клініку, поліклініку або амбулаторію на підписання договору, не забудьте попередньо уточнити в реєстратурі про те, чи встигли вони підключитися до загальної системи "Електронне здоров'я".

Популярні новини зараз
Жінка підхопила смертельну "чорну ногу": просто працювала на городі Експерт назвав області, яким взимку буде дуже складно Збережуть пружність та молодість шкіри: продукти з високим вмістом колагену Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

Чи має значення прописка при виборі клініки?

Тепер прописка не має значення. Так, ви маєте право вибирати лікаря не по прив'язці до свого паспорту з пропискою, а виходячи з власного комфорту і ступеня довіри до лікаря.

Крім того, договір із лікарем не має терміну дії і не зобов'язує пацієнта бути прив'язаним до одного лікаря. При необхідності ви можете в будь-який час підписати новий договір з іншим лікарем (декларація з попереднім буде автоматично анульовано), а також звернутися за медичною допомогою в будь-який медичний заклад України.

Чи повинна вся сім'я підписувати декларацію з одним лікарем?

Як вже говорилося, підписати договір можна з лікарями первинної ланки - з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Тобто ви можете дописати договір про медобслуговування дитини з педіатром, а самі "зареєструвати стосунки" з сімейним лікарем.

Що потрібно для підписання договору з лікарем?

Попередній запис в медустанову не потрібен. Підписання договорів проводиться в порядку живої черги протягом робочого дня або в відведені для цього дні та години.

В першу чергу, вам потрібно мати при собі паспорт, ІПН, свідоцтво про народження дитини (якщо договір буде підписуватися за нього) і бажано мобільний телефон. Всі дані в базу буде вводити співробітник медустанови. Під час реєстрації ваших даних в електронній системі вам на мобільний номер прийде повідомлення з кодом підтвердження. Якщо телефону немає, ваші документи відсканують і прив'яжуть копії до декларації.

Після заповнення договору в електронному вигляді, реєстратор роздрукує вам копію документа - вам обов'язково потрібно перевірити правильність всього вмісту. В іншому випадку документ виявиться недійсним. Потім вам роздрукують ще дві копії договору. Ще раз все перевірте, а тільки потім підписуйте. Одна з цих копій залишається у вас.

Який крайній термін підписання договору?

МОЗ стверджує, що терміну для підписання договорів немає. Тобто кидати всі справи і бігти в клініку за декларацією не обов'язково. Підписати договір можна прийшовши на консультацію до лікаря, коли вам така знадобиться.

Однак тут може виникнути така ситуація: потрібний вам лікар вже підписав допустимий для нього кількість декларацій, і вам доведеться шукати іншого фахівця. Як відомо, зараз терапевт може підписати 2000 декларацій, сімейний лікар - 1800 декларацій, педіатр - тільки 900.

Разом з тим підписати договір потрібно до 2020 року. Оскільки реформу медичної сфери планують завершити в цей час, і тоді, відповідно до Закону "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення", "лікар не буде зобов'язаний надавати первинну медичну допомогу пацієнтам, які відмовляються підписувати декларацію".

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв, що з переходом на нову систему фінансування 1 квітня терапевти, педіатри та сімейні лікарі будуть надавати населенню чітко визначений перелік медичних послуг.