З 1 квітня 2018 стартує нова медична реформа, яка має на меті кардинально змінити всю систему охорони здоров'я. Українцям пояснили, до яких змін варто бути готовими та як тепер лікарі надаватимуть допомогу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Міністерстві охорони здоров'я затвердили новий порядок надання медичної допомоги для лікарів первинної ланки. Документ набуде чинності з 1 липня цього року.
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
За словами очільниці МОЗ, у компетенції лікаря первинки - спостереження за здоровою дитиною, неускладненою вагітністю і окремі послуги паліативної допомоги. Лікар буде вчасно виявляти ризики для здоров'я. Він проконсультує, як поступово позбутися від шкідливих звичок, де знайти додаткову допомогу і перейти на здоровий спосіб життя.
Якщо буде така необхідність, то терапевт випише направлення до інших спеціалістів, таких отоларинголог, гастроентеролог, ендокринолог, хірург та інше. Також сімейний лікар повинен надати допомогу при гострому розладі фізичного або психічного здоров'я, а то й потрібно екстреної, спеціалізованої або високоспеціалізованої медичної допомоги.
Також, що стосується ведення історії хвороби, видачі лікарняних та інших довідок – це також буде покладено на плечі лікаря первинної ланки.
До лікаря первинної ланки українці зможуть потрапити за записом, який можна буде зробити найзручнішим способом: записатися по телефону, через електронну пошту або ж особисто в мед закладі.
"Разом з новими правилами роботи, цей документ формує нову культуру взаємодії лікаря і пацієнта. Користуючись ним, лікарі зможуть краще побудувати довірчі відносини зі своїми пацієнтами, щоб кожна людина відчувала себе в центрі уваги. Без медичної допомоги не залишиться ніхто", - підкреслює в.о. міністра охорони здоров'я.
Нагадаємо, з 1 квітня кожен українець повинен укласти з лікарем, який він для себе обере, спеціальну декларацію на обслуговування саме в даного лікаря.
Кожен терапевт може обслуговувати до 2 двох тисяч пацієнтів, педіатр – 900 та сімейні лікарі – 1800 людей.
Що потрібно знати українцям про нову медреформу. ТСН
Як повідомляв портал "Знай.ua", в МОЗ розповіли, що українцям роками підсовували в аптеках під виглядом ефективних ліків, які насправді не пройшов необхідні клінічні випробування.