Уряд все більше впроваджує медичну реформу в Україні. Важлива складова тут - зміна відносин "сімейний лікар-пацієнт". Таким чином, пацієнт має право самостійно обирати свого лікаря, а доходи фахівців напряму будуть залежати від того, скільки пацієнтів складається під його наглядом і скільки відповідних договорів складено. Про це повідомляють ЗМІ.

МОЗ вирішив дати чіткі інструкції щодо того, як же пацієнту вибрати собі хорошого лікаря. Пацієнту необхідно виконати кілька нескладних кроків.

Визначтеся з лікарем

Якщо ви вже знаєте хорошого лікаря – чудово, зупиніть вибір на ньому. Ні? Тоді скористайтеся принципом "сарафанного" радіо – розпитайте друзів, родичів, колег. Напевно з декількох лікарів, про яких вам розкажуть, ви зможете обрати свого.

Або ж зверніться до місцевого відділу охорони здоров'я, де вам розкажуть про лікарів, які працюють у вашому населеному пункті чи районі, або в будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями особисто.

Популярні новини зараз

У Запоріжжі діти отруїлися в їдальні садка: три групи "на горщиках", решта - під крапельницями

Кім Кардашьян написала повідомлення Лесі Нікітюк: "Досі не відкриваю"

Без черг і папірців: українцям показали простий спосіб дізнатися розмір нарахованих субсидій

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще

Підпишіть договір

Після того, як ви визначилися з лікарем, вам необхідно підписати з ним договір. При цьому, незважаючи на те, що договір є безстроковим (вам не потрібно кожен рік його перепідписувати), ви можете змінити свою думку і підписати договір з іншим лікарем.

Все, що вам потрібно для підписання договору - паспорт та ідентифікаційний номер (для дитини – ще й свідоцтво про народження).

Всі договори підписуються в електронному вигляді: лікар вносить ваші дані у систему і проводить реєстрацію. Після цього документ роздруковується у двох примірниках (один залишається у вас) і підписується обома сторонами.

При цьому якщо вашого лікаря немає або ви перебуваєте в іншому місті, ви в праві звернутися до будь-якого іншого медзакладу або до будь-якого іншого лікаря.

Відтепер звертайтеся до лікаря на очну консультацію або в телефонному режимі.

Якщо є необхідність, лікар приїде до вас додому, чи запросить на прийом і дасть направлення до вузькопрофільного спеціаліста.

Більш того, при необхідності ваш сімейний лікар також буде виписувати рецепти на ліки, в тому числі, що потрапляють під програму "Доступні ліки" (безкоштовні ліки в аптеці, за які платить держава), і видавати будь-які медичні довідки, наприклад, для басейну тощо.

Дивіться сюжет про реформу

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", медреформа довела українців до сказу.