До Київського управління охорони здоров'я направили цілу низку скарг. Батьки стверджують, що до поліклінік та амбулаторій їх із дитячими візочками не пропускають.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВтім, у відомстві запевняють: за наказом Міністерства охорони здоров'я, ніякої заборони на це не існує. Це підтвердив заступник керівника міністерства Павло Ковтонюк. Саме він отримав знімки, де зображені оголошення, що розміщені на дверях медичних закладів Києва (в тому числі – в ОХМАТДИТі) із вказівкою, що до приміщення не можна заходити із дитячим візком.
Пізніше фото опублікували користувачі групи "Київ дружній до батьків і малюків - Kyiv Baby/Parent Friendly Places" у соцмережі Facebook:
"Я хочу, щоб всі зрозуміли: ми не будемо толерувати такого. Уже від липня цього року для отримання оплати за послуги нова Національна служба здоров'я буде жорстко вимагати від амбулаторій та поліклінік дотримання елементарних сервісних вимог", - пояснив Ковтонюк.
Чиновник стверджує, що якщо всі вимоги міністерства будуть надалі ігноруватися, то подібні лікарні просто з часом взагалі перестануть фінансувати за державний кошт:
"Ми будемо більше фінансувати медицину, в якій до амбулаторії можна буде прийти з візочками. І самокатами. І машинками. І велосипедами. І з великим іграшковим динозавром. Звикайте", – підсумував заступник міністра.
Втім, скарги не припинитися й досі – активісти збирають свідчення про такі випадки, але що далі із ними робити, поки не знають. У цю справу теоретично поліція втрутитися навряд чи може. Все повинні вирішувати на провладному рівні, та для керівництва деяких поліклінік навіть це не аргумент.
Дивіться: у пошуках сімейного лікаря: як медична реформа вплине на українське село
Як повідомляв портал "Знай.ua", у квітні стартує нова реформа, яка передбачає кардинальні зміни у сфері медичного обслуговування, починаючи від особистого лікаря та закінчуючи оплатою за всі послуги. Щодо платної медицини, уряд наразі займається затвердженням тарифи та послуги в медзакладах України. Остаточний прайс українці отримають у 2019 році. І в залежності від обсягів бюджету на медицину частина послуг оплатить зі свого бюджету держава, а за решту доведеться платити самостійно - за допомогою страхової компанії або з власного гаманця.