Впровадження медичної реформи в Україні могло б врятувати життя сотень пацієнтів. Про це, описуючи випадок з реального життя, розповів голова Всеукраїнського союзу парамедиків Ярослав Вус.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВін розповів про випадок, коли швидка допомога не змогла врятувати людину, якій стало погано з серцем.
"До швидкої допомоги надійшов виклик: "Погано з серцем, 65 років". Швидку викликали колеги Василя. Василю стало погано, заболіло за грудиною, закрутилася голова. Сталося це на вулиці Кирилівській (Фрунзе). Виїхала бригада швидкої допомоги з підстанції №1 - вулиця Богдана Хмельницького 37Б ", - пише він.
Він пише про те, що на цей випадок виїхала бригада в неповному складі.
"Яка ж виїхала бригада? Звичайно всі думають що виїхала бригада в складі лікаря, двох фельшерів, санітара і водія. А скажу вам чесно, - ні! Виїхала бригада в складі: лікар, санітарка, водій. Лікар це добре, санітарка - людина без медичної освіти, водій - не має відношення до бригади взагалі ", - говорить Вус.
Парамедик зазначив, що пацієнта врятувати не вдалося, і на це є кілька причин. Перша - бригада прибула на місце події через 18 хв, неймовірно довго.
"Чи знали ви, що водій швидкої допомоги не має відношення до бригади, - він просто водій, він ніяк не зацікавлений в швидкому проїзді. А в чому ж зацікавлений? Завдання водія - доставити бригаду цілою і не пошкодити авто. З огляду на, що карета швидкої зовсім ніяк не застрахована... Так що якщо він зашкодить автомобіль свій або інший - він буде платити з власної кишені. Тому він їде повільно і обережно ", - стверджує він.
За його словами, друга причина - відсутність ще одного кваліфікованого лікаря в бригаді швидкої допомоги.
"По приїзду на місце лікар виявив Василя без ознак життя. На кардіограмі - ізолінія. 99% супервсракупрофесіональних дохторів існуючої швидкої допомоги в даному випадку накривають чорним покривалом, але цей приїхав і не залишив Василя в спокої, а почав реанімацію. Реанімацію в повному обсязі . ларингеална маска, адреналін, кордарон і тд. Через 7 хв реанімації ізоліния перейшла в фібриляцію. Реанімація тривала 50 хв, результат, на жаль, невтішний. Хто проводив реанімацію? Один лікар ", - зазначив Ус.
Голова Всеукраїнського союзу парамедиків стверджує, що неукомплектованість "швидкої" випустили через відсутність достатньої кількості лікарів. За його словами, медична реформа, яка передбачає двох парамедиків в бригаді "швидкої", могла б вирішити цю проблему.
"Недостатня кількість кадрів швидкої допомоги? Неможливо підняти заробітну плату? Реально зменшити кількість викликів карет швидкої, тоді можна заощадити ресурс. Чому не зменшити? Все просто: Більш викликів = більший кілометраж = більше наліво списаного пального = кращий костюм у головного лікаря", - резюмував Ус.
Як раніше переавав портал "Знай.ua", в інтернеті знову скандалять через медреформу, яка вступить в силу з 1 квітня 2018 року. Українців засмутили ціни на послуги лікарів, які "чомусь" прирівняли до косметичних процедур.