У п'ятницю, 2 березня, у Вінницькому кардіоцентрі хірурги вперше провели унікальну операцію на серці за методикою професора Феррацци, спрямовану на боротьбу з синдромом раптової серцевої смерті.

Про це повідомила завідувачка прес-центру Вінницького обласного Центру здоров'я Олена Шмигельська, передає Telegraf.

"У Вінницькому кардіоцентрі успішно проведена унікальна кардіохірургічна операція при гіпертрофічній кардіоміопатії. Дана операція за методикою професора Феррацци (Монца, Італія) спрямована на боротьбу з синдромом раптової серцевої смерті. Вона проводиться в умовах штучного кровообігу і є золотим стандартом лікування пацієнтів з важкими та рефрактерними до медикаментозної терапії симптомами захворювання", - зазначила Шмигельська.

Згідно словами Шмигельської, група фахівців на чолі з заступником директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова Костянтином Руденко з Вінницького кардіоцентру в суботу, 3 березня, планують провести ще одну таку ж операцію. У той же час столичні фахівці допомагали колегам з регіону освоїти методику таких операцій, щоб вони проводилися в обласних кардіоцентрах регулярно.

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Йдеться майже про 10 тисяч гривень: скільки сьогодні мають отримувати українські пенсіонери Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Варто зазначити, що зазначена операція вважається сучасним ефективним методом лікування гіпертрофічної кардіоміопатії. Досі в Україні такі оперативні втручання виконувалися лише в Експертному центрі лікування хворих з ГКМП м. Києва, яка функціонує на базі НІССХ ім. Амосова.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що в кінці 2016 року в українській медицині відбулася знакова подія – в країні з'явилася перша приватна кардіохірургія. Зазначимо, що до 2016 року вітчизняні приватні клініки не вирішувалися займатися кардіохірургією.

Щоб ступити на територію одного з найбільш складних напрямків медицини, потрібна була готовність не тільки вкласти великі гроші в дорогі передові технології, але й взяти на себе зобов'язання надавати послуги найвищого рівня. Перші і досі єдині, хто наважився це зробити, – медична мережа "Добробут", яка працює в Україні з 2001 року.