Нацбанк розробив рятувальну стратегію на той випадок, якщо світові ціни на метал обваляться або Міжнародний валютний фонд не дасть черговий транш. Якщо розглядати найгірший варіант, то до кінця 2019 року долар може коштувати 39,4 грн.

Цю інформацію повідомляє "Ділова столиця".

Так, в НБУ підготували документ з трьома сценаріями.

  1. Базовий - 28,7 грн/дол. до кінця 2019-го.
  2. Без траншів МВФ.
  3. Без траншів МВФ і у випадку падіння цін на метал.

Крім курсу валют, Нацбанк підготував різні сценарії для ВВП, інфляції, обсягу міжнародних резервів. Регулятор вже прогнозує труднощі з погашенням зовнішніх боргів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", гривня в липні не відчує істотних змін. Економісти дають прогноз, що ціна долара буде коливатися протягом місяця в межах 26-27 грн/дол.

Популярні новини зараз

16-річна Маша Полякова похвалилася шикарним подарунком від "шанувальників": "Дівчата, дивіться"

Українець прославився у всьому світі завдяки ажурним яйцям: "Волинський Фаберже"

14-річний підліток сів за кермо і позбавив життя п'ятеро людей: загинули на місці

Дзідзьо показав, у кого "позичив" своє ім'я - "Був мега популярний"

Показати ще

За словами експертів, сезонні тренди продовжують підтримувати гривню від сильного ослаблення, однак спекулятивні настрої і зміна кон'юнктури світових цін на агропродукцію і метали підштовхують курс у вищий ціновий діапазон.

На рубль також впливає "сильний" долар США зберігає свої позиції, завдяки суворої грошово-кредитної політики ФРС. З іншого боку, в торгову війну між США і Китаєм залучені торгові партнери України, і ослаблення євро, юаня і інших локальних валют імпортерів української продукції призводить до зниження потенціалу експорту і скорочення валютної виручки.

Також портал повідомляв про те, що у вівторок, 3 липня, валютний ринок порадував українців зміцненням національної валюти по відношенню до долара і євро гривня помітно поліпшила власні позиції.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби регулятора.

Так, по відношенню до європейської валюти гривня зросла до 30,53 грн/€, тим самим піднявшись на п'ять копійок. Що стосується долара, то курс склав 26,23 грн/$, що означає падіння американської валюти на 9 копійок всього за добу.