На Рівненщині до місцевого центру з надання безоплатної вторинного правової допомоги (БВПД) (Сарненський відділ) нещодавно звернувся чоловік, якого на рік позбавили водійських прав та виписали штраф у понад 10 тис. грн. Водія, який має фізичні вади та є глухим, патрульна поліція звинуватила у водінні в нетверезому стані. Обвинувачення ґрунтувались на тому, що тест на алкогольне сп’яніння був здійснений за допомогою газоаналізатора "Alcotest 6810" начебто в присутності двох свідків, і показав перевищення норми алкоголю в крові.

Як стверджує сам водій, він нібито надав через сурдоперекладача свідчення, що не визнає своєї провини, при цьому на місці складання протоколу були лише поліцейські. Всі пояснення він переписав з написаного правоохоронцями тексту, повідомляє Координаційний центр з надання правової допомоги.

«По-перше, наявність у особи інвалідності (глухоти) зумовлює необхідність спілкування з нею мовою жестів. Адже будь-які порушення, пов’язані з незабезпеченням особи перекладачем, можуть призводити до порушення її прав на захист. Другий аспект – це застосування статті 62 Конституції України. Всі докази, зібрані з порушеннями встановленого законом порядку, можуть бути визнані недопустимими. І судом було прийняте законне рішення, оскільки представники поліції не можуть в цій справі виступати понятими», – прокоментував ситуацію директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Він впевнений, що дії адвоката системи БПД Федора Яскевича були абсолютно професійними, і в суді доведено відсутність адмінправопорушення та скасовано покарання у вигляді штрафу і вилучення прав.

Як відомо, відповідно до чинного законодавства огляд водія на стан алкогольного сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу повинен проводитись у присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви. Крім того, огляд особи на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння, проведений із порушеннями, вважається недійсним (вимоги ч. 2, 5 ст. 266 КУпАП).

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павліка Репяхова показала величезну сім'ю майбутнього малюка: буде кому няньчити

Могилевська зі сльозами звернулася до покійного Чапкіса: "Спасибі за наше весілля"

Юля "Зайка" розповіла про інтим з Мішею Заливако на Холостяку

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

Дивіться: Безоплатна правова допомога в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", Олег Сенцов звернувся до суспільства з терміновою заявою.