На думку співзасновника Фонду енергетичних стратегій Юрія Корольчука, заплановане введення ринку електроенергії покладе край спекуляціям з приводу багатьох дискусійних питань. Про це він написав в авторському блозі на діловому порталі «Новий час. Бізнес».

«Вже зараз питання ринку електроенергії більш актуальне, ніж всі інші. Особливо такі заполітизовані питання методики розрахунку вартості вугілля (Роттердам +) і встановлення стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання). Зараз можна з упевненістю сказати, що спекуляції і псевдодискусії на ці теми доживають свої останні дні. Особливо на цьому фоні виділяється історія навколо Роттердам+, оскільки сама методика розрахунку вартості вугілля носить перехідний характер до формування ринку електроенергії», - пише він.

Експерт вважає, що прозора ринкова модель змусить громадськість більш осмислено аналізувати процеси, що відбуваються в енергетиці.

«В умовах ринку навіть імпортний паритет буде вже не актуальним. Все буде визначати попит і пропозиція. І вже навіть ближче до кінця 2018 споживачі будуть менше цікавитися міфічними історіями про "вкрали", а будуть вникати в нові умови роботи ринку. Фактично зараз Україна переживає переломний історичний момент, який повинен дозволити лібералізувати ринок електроенергії», - підкреслив Юрій Корольчук.

Як повідомлялося, 13 квітня 2017 року Верховна Рада прийняла Закон "Про ринок електроенергії", який передбачає запровадження конкурентних відносин на енергоринку, в тому числі на роздрібному, а отже, кінцевий споживач в майбутньому зможе обирати постачальника електроенергії.

Популярні новини зараз
Фінський генерал відповів росіянам на претензії про вступ до НАТО: "Вже зариті в землю" Історія українського героя, який боронив "Азовсталь" до останнього подиху: "Вчинив як правильно" Українські судді не дали Польщі жодного балу на Євробаченні, Саба Мусіна пропонує звільнити Федишин і компанію Українцям показали справжнього Олексія Арестовича, таким його знають не всі: " То Подоляк знімав"
Показати ще

Прийняття цього закону було однією з обов'язкових умов для виділення Україні третього траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу в розмірі 600 мільйонів євро. Закон відповідає вимогам Третього енергетичного пакета.