Нові дослідження показують, що малювання та фарбування, навіть за відсутності майстерності викликають почуття задоволення.

Фахівці Дрексельського університету провели дослідження, в якому взяли участь 26 осіб у віці від 18 до 70 років, включаючи 8 художників. Добровольці по 3 хвилини малювали, розфарбовували, займалися дудлінгом - несвідомий, мимовільний малюнок - каракулі, квіточки, ялинки та інші образи, які ми малюємо, сидячи на нудній лекції, нараді, під час довгої телефонної розмови та ін. Фахівці стежили за кровотоком в мозку учасників. Про результати експерименту розповіло видання The Daily Mail.

Дослідження виявило, що всі три види діяльності приводили до збільшення кровотоку в префронтальній корі, яка відповідає за задоволення. Найбільш виражений ефект відзначався в процесі дудлінга. За ним йшли малювання і розфарбовування. При чому, результати не залежали від того, наскільки талановитими себе вважали учасники.

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені медичного університету штату Пенсільванія дослідили, які вправи допоможуть продовжити життя.

За даними дослідження, яке раніше провели в Університеті Ватерлоо, малювання допомагає поліпшити пам'ять. Зокрема, фахівці рекомендують малювати те, що потрібно запам'ятати. Вчені кажуть: малювання об'єднує візуальну, рухову і семантичну інформацію. Крім того, за допомогою малюнка створюються ментальні образи об'єктів.

Популярні новини зараз

"Червона" зона захопить ще чотири міста: хто потрапить під обмеження з 18 жовтня

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Красуня з модельною зовнішністю: чому Андрій Шевченко роками ховав від усіх свою дружину

Перша дружина Арсена Мірзояна затьмарила Тоню Матвієнко - палка руденька на підборах

Показати ще