Екзорцизм в Україні: ченці відчули на собі гнів Папи Римського

поділитись
Ватикан провчив за суперечки зі Біблією

Папа Римський Франциск позбавив монашого сану отця Планчака, а разом із ним – ще вісім монахів з Тернопільщини, за те, що вони проводили "обряди екзорцизму" без спеціального на те дозволу.

 "Святіший отець Франциск затвердив декрети архиєпископа і митрополита Василя (Семенюка) про позбавлення монашого сану дев’яти монахів.  Ці особи є колишніми членами монастиря Святого Теодора Студита в с. Колодіївка Тернопільської області. Тепер вони незаконно перебувають у с. Посіч Івано-Франківської області. Згідно із затвердженими декретами, вони втрачають приналежність до монашого сану, не мають права носити монаший одяг, втрачають усі права і позбавляються всіх обов’язків, які випливають зі складання монаших обітів, та не можуть більше називати себе монахами", - звітували у Ватикані.

Як виявилося, Планчак та Костевський взагалі позбавлені права вести богослужіння, не кажучи про щось інше: заборонені Божественні Літургії, Святі Таїнства в храмі, або поза ним. Не можна навіть молитися за хворих, або практикувати церковні обряди у будь-якому куточку світу.

Почалося все ще у 2004 році, коли Україною ширилися чутки про сестру Марію Баран з монастиря у Великих Бірках: вона нібито була здатна чути голос Бога та окремих святих. Підтверджував слова жінки і святий отець, котрий навіть не мав повноважень в Синоді.

У монастирях запровадили кілька канонічних візитацій (перевірок), під час яких виявили різні порушення дисципліни та уставу. Ченці виконували сумнівні вказівки "пророчиці" і практично відійшли від релігії, керуючись тільки припущеннями, а не Біблією.

Марія Баран та інші її спільники насправді не володіють жодними "надприродними здібностями", прихожан просто вводили в обману, маніпулюючи їх свідомістю та вірою. Такі висновки стали приводом для реорганізації монастиря Святого Теодора Студита у с. Колодіївка. 

Частина монахів все ж не прийняла правил і незаконно поселилася в області, свою поведінку відмовлялися пояснити. Після відповідних попереджень дев’ять із них були позбавлені монашого сану.

Дивіться: Папа Римський помолився у Ватикані за Україну 

Як повідомляв портал "Знай.ua", Папа Римський озвучив головну проблему людства.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
Папа Римський Франциск, екзорцизм, монахи
Вибір редакції, Світ
20.07.2018
В соцмережах виник ажіотаж навколо киянина, який нібито без спіднього спокушає дітей цукерками на дитячому майданчику
0
0
12:11 20.07.2018
Колегам Павла, журналістам, вдавалося знайти і оприлюднити більше доказів по цій справі, ніж самим правоохоронцям
0
0
12:09 20.07.2018
За сукупністю скоєних злочинів одну людину було засуджено до смертної кари
0
0
12:03 20.07.2018
"...йому абсолютно все одно, хто буде стояти у нього на шляху, беззахисна дівчина, дитина або чоловік"
0
0
11:57 20.07.2018
Британський міністр поквапився із заявою, що інформація не відповідає дійсності
0
0
11:26 20.07.2018