Стало відомо, що пенсійний фонд України введе в роботу загальнодержавну електронну базу даних пенсіонерів, щоб всі отримали можливість дистанційного отримання пенсійних послуг через веб-портал. Про це повідомив голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний.

Голова правління уточнив, які послуги зможуть отримати пенсіонери в електронній базі даних. Всього їх буде від 15 до 30 видів послуг, які надає Пенсійний Фонд.

"Наприклад, працюючі громадяни можуть дізнатися розмір свого страхового стажу та стежити за тим, відраховує роботодавець за нього щомісячні внески. Пенсіонер може переглянути своє пенсійне справа, побачити розмір пенсії і дату виплати", - розповів чиновник.

Можливості веб-порталу, який буде запускати ПФУ, постійно розширюються. Так, в липні 2018 року було запущено два нових сервісу. Серед них – це смс-інформування про факт сплати або несплати роботодавцем страхових внесків та зарахування відповідного періоду до стажу.

"Налаштувати цю функцію можна в особистому кабінеті на веб-порталі електронних послуг Фонду", - уточнив голова правління.

Раніше Знай.uа писав, що Міністерство соціальної політики після проведення пенсійної реформи введе правило, згідно з яким громадянин пенсійного віку повинен вибрати — або продовжувати працювати, відмовившись від пенсії, або ж вийти на пенсію відразу, звільнившись з роботи. Про це повідомив міністр соцполітики Андрій Рева в ефірі одного з українських телеканалів.

Також ми писали, в Україні змінилися правила нарахування субсидій. У Раді вирішили, що діючі правила були неефективними, адже вони дозволяли багатьом українцям дурити, видаючи себе за незаможних.

Директор департаменту соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко розповів про зміни.

Нагадаємо, голова російського уряду Дмитро Медведєв, під час свого робочого візиту на Камчатку, відвідав Кроноцький заповідник. Відомо, що в цьому заповіднику права рука Путіна провів дуже цікаву бесіду про пенсійну реформу з трьома молодими єгерями.