Цього року епідемія грипу знову не омине Україну. Спалах небезпечного захворювання очікують у кінці грудня. Крім того, українців попереджають про нові штами смертельно небезпечного вірусу.

Про це розповіла представник МОЗ Тетяна Дихановська, яка очолює Український центр грипу та респіраторних захворювань, - передає ТСН.

Восени серед основних захворювань ми спостерігаємо переважно гострі респіраторні. Грип, як правило, може з'явитися не раніше грудня. Хоча попередні кілька років пік захворюваності припадав на січень-лютий.

Проте минулого року перші випадки захворювання на грип зафіксували уже в грудні. Чому період змістився, наразі ніхто сказати не може.

Популярні новини зараз

Померла зірка "МастерШеф" Стелла Клименко перед смертю розповіла про жорстоке побиття: "Ніяких скарг, це життя"

Продюсер Юра "злив" фінал "Холостячки" зі Златою Огнєвіч: "Натовп майбутніх блогерів бігають..."

"Холостячці" Златі Огнєвіч підсунули "засланого козачка" у масці: "Провокатор"

Софія Ротару переживає велику втрату, найближчу вже не повернути: "Світла пам'ять"

Показати ще

За словами спеціаліста, цього року в нашу країну можуть прийти такі штами вірусу грипу, як A/Michigan/45/2015 (H1N1), A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2), B/Brisbane/60/2008. Останні два ("Гонконг" та "Брисбен") були і раніше.

Невідомим для нашого населення залишається "Мічиган". Як підкреслила Дихановська, цей штам має багато спільного з відомим каліфорнійським (свинячим). Тому значного росту захворюваності очікувати не варто.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", до кінця року в Україну можуть прийти два грипи типу А, поведінку одного з яких важко передбачити.