Медики пояснили українським батькам, в чому полягає небезпека підробки довідки про щеплення від кору, яку можна придбати на чорному ринку

Про це повідомляє Politeka.

Головна небезпека полягає в тому, що якщо дитина все ж заразитися і потрапить до медиків з кором, лікарі, побачивши амбулаторну карту, будуть автоматично виключати версію кору.

Крім того, якщо батьки з часом вирішать поставити дитині реальне щеплення, медики не підуть на це без додаткових пояснень, адже в карті стоїть позначка про щеплення.

Відзначимо, зараз в Україні користується широкою популярністю чорний ринок медичних довідок. У мережі можна знайти безліч оголошень, де пропонують довідки від лікарняного листа, довідки про вагітність до форми 026/о.

Однак у зв’язку зі спалахом кору інтернет-рішали зізнаються, що дістати потрібну довідку зараз проблемно. Однак батьки викручуються – виходять на лікарів і медсестер і з ними домовляються.

"Таких випадків дуже багато, і останнім часом вони почастішали. Батьки приходили і до мене, і до моїх колег з довідками, де відзначені щеплення, але при цьому вони зізнаються, що жодного щеплення вони не робили або якесь конкретне щеплення вони не робити, а просто заплатили медпрацівникові", – заявив доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика Федір Лапій.

Епідемія кору шириться Україною.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Комаровський напророкував масові смерті.