Генпрокуратура вирішила перевірити умови проживання засуджених в Бориспільської виправної колонії № 119. У підсумку визнали, що вони містяться в нелюдських умовах, повідомляє прес-служба ГПУ.

Прокуратура встановила порушення кримінально-виконавчого законодавства, охорони праці, матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення.

"Виявлено неприпустимі факти проживання засуджених за межами гуртожитків в нелюдських умовах", - йдеться у повідомленні держструктури.

Згідно з даними, у приміщенні каналізаційно-насосної станції, яка здійснює перекачування стоків, виявлені 5 засуджених, які весь час перебували там.

"Ув'язнені обладнали спальні місця, зберігали велику кількість продуктів харчування, в антисанітарних умовах готували їжу, там і харчувалися, а милися в приміщенні туалету", - відзначили у ГПУ.

Крім того, спальні місця для ув'язнених облаштували в побутових приміщеннях майже кожного цеху виробничої зони. Вони були не придатні для ночівлі людей.

Також прокуратура виявила, що більш ніж із сотнею ув'язнених, що виконують різні роботи в виробничих цехах, не підписані трудові договори - це грубе порушення їх прав.

Варто відзначити, що засуджені незаконно залучалися до праці з порушенням правил безпеки.

Керівництво колонії після перевірки не створило засудженим умов для отримання освіти і робітничої професії, а будівля вечірньої школи і навчального центру взагалі непридатні для проведення занять і навіть не опалюються.

Відзначається, що за виявленими порушеннями внесені два документа прокурорського реагування та розпочато 6 кримінальних проваджень.

Раніше портал "Знай.ua" писав, Саудівська Аравія в якості СІЗО використовує розкішні готелі.