Дані про загибель українців в 30-х роках минулого століття були сильно занижені.

Про це сказала генеральний директор Національного музею "Меморіал жертв Голодомору", кандидат історичних наук Олеся Стасюк під час прес-конференції.

"Підрахунок кількості жертв Голодомору, досконалий демографами, у яких взято за основу офіційні статистичні дані, значно занижений", - заявила вона. Офіційна версія - загинули 3,9 млн чоловік. Однак історики впевнені, що жертв було близько 7 мільйонів.

За словами Стасюк, в 2016 році на першій міжнародній конференції була прийнята резолюція, в якій зафіксовано, що "кількість втрат становить не менше 7 млн ​​в Україні від Голодомору і 3 - за її межами".

Популярні новини зараз

Донька Тоні Матвієнко пішла стопами мами: за це її покохав Мірзоян

"Антитіла" дістали скелети з шафи Тараса Тополі: Alyosha не зізнавалася

Гола дружина "Холостяка" Добриніна Даша Квіткова сховала животик за простирадлом: "Ніхто не відніме"

Регіна Тодоренко зізналася в сексі на "Орлі і Решці": "брудне дівчисько" і важливість розміру

Показати ще

Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, члена правління Всеукраїнського громадського об'єднання "Меморіал" імені Василя Стуса Володимир Сергійчук вважає, що демографи не взяли до уваги "13 позицій по втратах". Це відноситься до тих, хто втік від голоду за кордон і був розстріляний на кордоні.

"На сьогоднішній день ми не маємо морального права говорити про те, що вже встановлена ​​точна цифра. Чому наші демографи з окремими істориками поспішають цю цифру узаконити і щоб саме з цією цифрою звертатися в ООН, щоб ООН визнала Голодомор геноцидом в кількості в 3,9 млн. Це замість того, щоб йти до кінця в пошуках реальної цифри ", - сказав Сергійчук.

Геноцид українського народу

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українська журналістка Світлана Крюкова вважає, що українці самі винні в трагедії, які трапилася з народом в минулому столітті.