Генсек Ради Європи Турбьен Ягланд закликав Росію звільнити українського режисера і політичного в'язня Олега Сенцова з гуманітарних міркувань. Крім того, він висловив готовність подати прохання про помилування.

"Я вважаю, що пана Сенцова повинні звільнити з гуманітарних причин. Він може бути помилуваний з гуманітарних причин", - заявив Ягланд.

Свою позицію генсек Ради Європи озвучив після зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москальковою в Москві.

"Якщо необхідне прохання про помилування, я охоче його подам на підставі Європейської конвенції з прав людини", - додав генсек.

Віце-спікер Ірина Геращенко заявила, що якщо він дійсно готовий звернутися до Путіна з проханням про звільнення Сенцова і інших заручників Кремля, то повинен негайно звернутися і вимагати їх звільнення.

"Підкреслюю, що негайне звільнення заручників - це лише одна з вимог до РФ і тільки один з пунктів мінських угод, де також йдеться про припинення вогню, виведення іноземного зброї і техніки і тд", - сказала віце-спікер. І санкції проти Росії, яка вбиває Олега, воює на Донбасі, мучить українців у в'язницях, руйнує Донбас, вкрала Крим, повинні продовжуватися до повної деокупації вкрадених територій", - зазначає Геращенко.

Геращенко вважає, що це обов'язок Генсека РЄ – вимагати від президента РФ дотримання міжнародного гуманітарного права і звільнення всіх незаконно утримуваних українців.

Дивіться: 35-й день голодування Сенцова

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" Європейський суд з прав людини отримав звернення від Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової зі скаргою щодо поведінки з українським режисером Олегом Сенцовым через ймовірного примусового годування.