Горіховий, або Хлібний спас – це вже третє подібне свято в серпні (після Медового та Яблучного). Саме це свято замикає двотижневий Успенський піст 29 серпня. Таку назву це свято має, тому що вважається, що в цей день вже дозрівають всі горіхи. А крім цього, з Горіховим спасом пов'язана величезна кількість різних традицій і прикмет, про які ми і хочемо розповісти вам.

Горіховий спас 2017: історія свята

Історія свята розповідає нам про місто Едесса, яке у свій час було вражений проказою. Жителі міста не знали, як уникнути страшної долі, поки не почули про здібності Ісуса зцілювати. Після цього, вони відразу ж послали живописця Ананія, щоб той намалював обличчя Ісуса, яке і повинно бути зцілити ціле місто. Але, як не старався, намалювати у нього нічого не вдавалося. Тоді Син Божий взяв рушник, витер своє обличчя, і там відбився лик Ісуса. Саме за допомогою цього клаптика тканини місто Едесса і було зцілене.
Пізніше рушник з зображення Ісуса було викрадено, і знайдено тільки через 9 століть і перевезене в Константинополь. Саме на честь цього і відзначається Горіховий спас.
З такою багатою історією свята, не дивно, що з ним пов'язана величезна кількість традицій.

Горіховий спас 2017: традиції свята

Це дуже важливе свято для всіх віруючих, тому на Горіховий спас треба обов'язково сходити до церкви і помолитися про важливі для вас речі.
Так само, люди традиційно приносили в церкву горіхи, щоб освятити їх. До речі, вважалося, що саме в цей день можна починати їсти плоди природи.
Варто згадати, що це не тільки Горіховий спас, а і Хлібний. А все тому що в цей день було прийнято пекти хліб, готувати випічку з горіхами, і приймати гостей.
До речі, було прийнято обов'язково з'їсти горіх у цей день. Його смак, за повір'ями, міг визначити яким буде у вас рік: солодкий – удача буде супроводжувати вас цілий рік. А якщо ж гіркий, то вас чекатимуть випробування і зміни в житті.

Популярні новини зараз

Раптово загинув український ведучий: не прожив і половину віку, колеги побиваються

Львівських лікарів звинувачують у загибелі 17-річної вагітної пацієнтки: "Кинули вмирати"

Колишня Узєлкова Боржемська після побачення заговорила про велике кохання: "Вік не має значення"

Арсен Мірзоян показав свою улюблену красуню, і це не дружина: "Мрій!"

Показати ще

Нагадаємо, що Горіховий спас відзначається 29 серпня.