Яблучний спас, або Преображення Господнє щорічно відзначається 19 серпня. Його святкують всі віруючі люди, і традиційно в цей день йдуть в церкву на святкові молебні. Це не тільки дуже шановне свято серед християн, а ще воно позначає кінець літа, зміна погоди і різке похолодання. І крім цього, з святом пов'язано дуже багато різних традицій. Тому ми вирішили розповісти вам всі заборони на Яблучний спас.

Яблучний спас 2017: історія свята

Це свято відзначається в честь Преображення Господнього. Саме в цей день, за повір'ям, Ісус зі своїми учнями піднявся на гору Фавор. Там Син Господній почав молитися, і майже відразу ж змінився. Його одяг став білосніжним, а обличчя його висвітлило божественне світло. Після цього, Ісус заборонив своїм учням розповідати про події і сказав збирати яблука, щоб його батько міг їх освятити. До речі, Яблучний спас ще називають Спасом горя, а все тому, рівно через 40 днів після цього Ісуса розіп'яли.

Яблучний спас 2017: що не можна робити в свято

Яблучний спас не тільки дуже шановне свято серед християн, але ще досить суворе. Є кілька важливих правил, яких потрібно дотримуватися. Саме тому, ми вирішили написати вам, що можна робити в Яблучний спас.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Показати ще

У цей день забороняється їсти яблука. Особливо це суворе правило для жінок. Існує навіть повір'я, котре твердить, що якщо в родині померла дитина, а мама їла яблука на спас, то дитина не отримає гостинця в потойбічному світі.
Крім цього, в Яблучний спас не можна робити ніяких робіт по будинку, крім готування їжі і збирання врожаю. Особливо суворо все з шиттям, приказка говорить: хто на Спаса шиє - до кінця днів сльози ллє".
Крім цього, не можна забувати, що Яблучний спас – це початок Успенського посту, так що, якщо ви зібралися його дотримуватися, то потрібно вже з самого свята починати правильно харчування.
До речі, є навіть повір'я з приводу комах, їх у цей день вбивати не можна. Вони навіть можуть принести вам удачу.

Нагадаємо, що Яблучний спас відзначається щорічно 19 серпня.