Яблучний спас, або Преображення Господнє – це одне з найбільш шанованих християнських свят. І щороку його відзначають 19 серпня. Зазвичай, це свято вважається символом приходу осені, зміни погодних умов та різкого похолодання. Крім цього, Яблучний спаси супроводжує величезна кількість різних традицій, про які ми і хочемо вам розповісти.

Яблучний спас 2017: найцікавіше про свято

Яблучний спас ще називають Преображення господнє. А все тому, що за Біблією, саме в цей день Ісус з трьома своїми учнями піднялися на гору Фавор. Син Божий почав молитися, і через деякий час він преобразився, і з'явився перед своїми учнями в новому образі. Його обличчя було освітлене неземним світлом, а одяг став білосніжним. І після цього три його учні, напевно повірили йому, що він Син Божий. А сталося все це, рівно за 40 днів до того, як Ісуса розіп'яли, тому Яблучний спас ще називається Спасом на горе.
Після цієї події Ісус не дозволив своїм учням кому-небудь розповідати про те, що трапилося, а вже, коли всі спустилися з гори, наказав збирати яблука, щоб освятити їх.

Яблучний спас 2017: традиції свята

Така назва свята з'явилося через те, що в цей період дозрівають всі яблука. Саме тому, однією з традицій на Преображення Господнє потрібно було їх збирати. Але їсти, у жодному разі не можна, особливо це стосувалося жінок. Пов'язано це з досить дивним і сумним повір'ям: якщо в родині загинула дитина, а мати їла яблука на спас, то дитя не отримає гостинців на тому світі.

Популярні новини зараз
Деяким пенсіонерам виплатять гроші за старі "недоліки" В Україні змінюють правила виплат для ВПО: потрібно принести один документ Daewoo Lanos "Next-Gen": нова версія народного автомобіля закохує в себе з першого погляду Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати
Показати ще

А за деякими повір'ями яблука не те, що можна було їсти, а навіть потрібно. Їх умочували в мед або цукор, а після цього розрізали на кілька шматочків. І бажання людини, які з'їсть останній обов'язково здійсняться.
Крім цього, раніше, люди, у яких було вдосталь винограду, або яблук роздавали їх усім бажаючим і нужденним безоплатно. А ті, хто забував це робити, вважалися злими і нещасними людьми.

Нагадаємо, що Яблучний спас щорічно відзначається 19августа.