У серпні всі православні відзначають цілих три спаси. Починаються вони з першої половини місяця, а ось закінчуються 29 серпня Горіховим спасом. Як і минулі, він має дуже цікаву історію, величезну кількість різних традицій і прикмет. Саме про останні ми вирішили розповісти вам, щоб ви знали, що робити в Горіховий спас, щоб рік був вдалим.

Горіховий спас 2017: традиції свята

Як і в минулі два спаса, на Горіховий прийнято приносити в церкву деякі речі, щоб освятити. Але тут діють досить суворі правила. В церкву на останній спас у серпні можна приносити тільки горіхи, додавати яблука, мед, або навіть овочі забороняється.
Вдома в цей день прийнято пекти хліб, і різні булочки, в які додають родзинки, гриби, мак, ну і горіхи.
Ось, до речі, перша порада про те, що треба зробити Горіховий спас, щоб рік був вдалий. Так само свято називається Полотняний спас. Раніше, в цей день було прийнято влаштовувати різні ярмарки та базари. Так само, за повір'ями, вважалося, що в цей день обов'язково потрібно купити якусь дрібничку, інакше цілий рік ви проведете в бідності.
Так само, існувала традиція, за якою саме Горіховий спас потрібно освятити криниці і всі інші джерела води.

Горіховий спас 2017: прикмети в свято

У цей день можна зрозуміти, якою буде погода восени. Особливістю Горіхового спаса є те, що 29 серпня з'являються ластівки та лелеки. А інші птахи вже починають відлітати в теплі краї. І якщо журавлі теж полетіли, то на Покров будуть морози.
Якщо наприкінці серпня дощі та грози, то осінь обіцяє бути довгою і теплою.
Так само існує досить забавне повір'я, що саме в Горіховий спас відьми роблять нові палички. Ну і хто б сумнівався, що роблять їх саме з ліщини.

Популярні новини зараз

Александров Пікалов з "95 Кварталу" показав дорослого сина: став улюбленим футболістом батька

Пухнастий герой доставив на берег потопаючого бабака: прокатався на спині з вітерцем

"Жіночий квартал" виконав Гімн України на футбольному полі, фанати не оцінили: "Найгірше в історії"

Дружина Віктора Павліка сильно захворіла перед пологами: "Перемерзла"

Показати ще

Нагадаємо, що сьогодні, 29 серпня святкують Горіховий спас.