Влада не перестає дивувати непередбачуваними нововведеннями. Адже, здавалося б, що ще можна придумати, щоб українцям стало тяжче жити... А, ні! Виявилося, що можна.

Тепер проти громадян, які живуть не за пропискою, влада збирається почати жорстку боротьбу.

Про це повідомляє "Политека".

Офіс реформи адміністративних послуг при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі має намір зайнятися масштабними перевірками фактів проживання громадян у місцях їх реєстрації.

У законопроекті "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" розроблений чиновниками, передбачена ця міра.

Популярні новини зараз

Скандал довкола "Танці з зірками": Гвоздьова зізналася, хто насправді повинен був перемогти

Прессекретарка Зеленського Мендель заявила про точні дати локдауну в Україні

На Львівщині чоловік ліг під ніж і безслідно зник

Лазебна пообіцяла українцям надбавку до пенсії: хто отримає по 400 і 500 гривень

Показати ще

Закон дозволяє масово перевіряти громадян України відповідним органам. Документ передбачає, що в Єдину інформаційну систему будуть внесені дані про місце проживання або про зняття реєстрації в місці проживання.

Громадян старше 14 років хочуть зобов'язати протягом 30 днів особисто або через Інтернет подати заяву про реєстрацію свого місця проживання. Крім того, українці, які підлягають призову на строкову військову службу або приймають участь в судовому процесі, також повинні проінформувати про місце свого перебування орган реєстрації.

Термін перевірки не буде перевищувати 30 днів. Більш того, зазначені будинки будуть перевірятися на предмет наявності ознак проживання зареєстрованого в ньому: опитування сусідів, наявність одягу, засобів гігієни тощо.

Якщо в ході перевірки виявиться, що за місцем реєстрації не проживає конкретна людина, то її притягуватимуть до адміністративної відповідальності. Зокрема, українців будуть штрафувати у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 гривень).

З 1 липня 2019 року Єдина інформаційна система почне працювати. Всі, хто не зареєструвався за місцем проживання, зможуть безкоштовно це зробити до 31 березня 2021 року.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", влада знову придумала новий спосіб, як влізти в особисте життя кожного українця. На цей раз це буде відбуватися через нові правила прописки громадян.