Влада знову вигадала новий спосіб, як влізти в особисте життя кожного українця. Цього разу це відбуватиметься через нові правила щодо прописки громадян.

Про зміни в традиціях, які ввели ще за радянських часів, пише Politeka.

Громадянам пропонують ознайомитися з новими правилами закону "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання", який регламентує процес прописки і виписки громадян і їхніх дітей".

Якщо законопроект отримає більшість голосів народних депутатів, норми набудуть чинності через два роки, з початку 2020-го.

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати
Показати ще

Документом вносяться такі основні зміни в систему реєстрації місця проживання громадян в нашій країні:

-При виписці дається місяць для постановки на нове місце реєстрації (раніше на це відводилося 10 днів).

-Подавати документи в ЦНАП можна одночасно на виписку і нову реєстрацію. Все оформити обіцяють протягом місяця.

-Оформити обіцяють протягом місяця. При цьому, датою початку реєстрації буде день подання заявником документів.

-Нові id-паспорта міняти не потрібно – всі дані внесуть на електронний чіп. Паспорти-книжечки, по-старому, будуть проштамповувати.

-При внесенні неправдивих даних про себе або дітей, органи реєстрації можуть на свій розсуд призупинити або анулювати реєстраційні дії.

-При необхідності інспектора зможуть вибірково навідуватися додому до заявників, щоб перевірити подану ними інформацію.

Школи зможуть ініціювати перевірку місця реєстрації дитини.

-Дітей пропишуть тільки за місцем реєстрації одного з батьків (за письмовою згодою другого).

-На реєстрацію новонароджених дають 3 місяці (якщо не встигнеш – автоматично зареєструють з матір’ю). Документи можна подати в РАЦС разом з держреєстрацією народження або під час оформлення державної допомоги.

За недостовірні дані оштрафують.

Прописка і виписка буде відбуватися виходячи з тих документів, які подав заявник. Ці дані зможуть вибірково перевіряти, і, якщо виявлять невідповідність, – реєстрацію зупинять, а заявника оштрафують.

Юристи зазначають, що декларативний принцип реєстрації має дуже тонку грань між швидкими і легкими умовами такої реєстрації, і тотальним контролем держави за своїми громадянами і різними зловживаннями.

Втім, як зазначають експерти, Спрощена реєстрація може привести до маси зловживань. Тому, щоб відбити охоту маніпулювати даними, вводяться великі штрафи.

За подання недостовірних відомостей про реєстрацію місця проживання доведеться заплатити від 1 700 до 3 400 тис. грн. (Раніше такі дії не каралися і в житло можна було прописати скільки завгодно людина). Значно збільшилися штрафні санкції і за проживання без реєстрації або повідомлення органу реєстрації: з 17-51 грн. до 340-850 грн.

Дивіться: біометричні паспорти: ближче до Європи, чи спосіб тотальногостеєження за українцями?

Як повідомляв портал "Знай.ua", нові ціни повернуть в Україну голодомор.