Український уряд готує серйозні зміни в закон "Про оренду". Стало відомо, що зовсім скоро забудовники зможуть зайнятися будівництвом "орендних будинків", де будуть здаватися квартири.

Так, у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вважають, що це дозволить навести порядок на ринку і забезпечити житлом українців. Про це стало відомо завдяки повідомленням українських ЗМІ.

Зокрема, у новому законі повинні прописати: чи зможе орендар викуповувати житло, хто повинен будувати такі будинки, як вибрати забудовника, чи потрібно створювати для таких будівельників пільгові умови, хто повинен платити комуналку.

При цьому в старому проекті документа вже є попередні умови фінансування ринку. Наприклад, розірвати договір оренди можна буде тільки у випадку закінчення його терміну, банкрутства, знищення майна, смерті чи ліквідації юридичної або фізичної особи, що володіє будинком.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Навіть до ПФУ йти не потрібно: кому автоматично призначать доплати до пенсії у серпні Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Крім того, орендар повинен оформити страховку на житло, а власник квартири – зареєструвати його за місцем проживання.

Підвищувати вартість оренди можна лише раз на рік, а для цього потрібно попередити орендаря письмово за місяць з обґрунтуванням підвищення.

Варто нагадати, що у великих українських містах вже в найближчі кілька тижнів вартість оренди нерухомості збільшиться на 10-15%. При цьому знайти житло у вересні буде складніше.

У найближчий місяць вартість житла збільшиться внаслідок зростання попиту, розповідає голова національної ради Ріелтерської палати України Віктор Несін. Так, квартира, яку в червні здають за 7-8 тис. грн, вже у вересні коштуватиме 8-9 тис.

Нагадаємо, оренда житла і податки: уряд підклав українцям величезну свиню.

Як повідомляв Знай.uа, скільки київський бюджет заробляє на аеропорту "Київ".

Також Знай.uа писав, оренда житла: шахраї підготували українцям нову пастку.