У минулому році 26% грошей, які українці витратили на ліки, препарати, які не несуть ніякої користі організму. Тобто ¼ всіх грошей люди витрачають на препарати без доведеної ефективності.

Всього на такі препарати, які не визнані у світі або засоби, які не мають доведеної ефективності в 2017 році було витрачено майже 14 млрд гривень. Про це свідчать результати дослідження.

Дослідження проведено за ініціативи Центру протидії корупції та за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Так, українці віддали за гомеопатичні засоби 1 млрд гривень.

Популярні новини зараз

Зірку "Гри престолів" Емілію Кларк примушували роздягнутися: "Я сказала: Іди на ***"

"Штани не тиснуть?": Лорак перетворилася на справжню хуліганку, молода і зухвала

Синоптики обіцяють останній окрайчик тепла: коли українцям готуватись до зими

Друг нареченого не пройшов фейс-контроль у примхливої обраниці: так швидко весілля не обривав жоден тамада

Показати ще

"Згідно сучасним науковим дослідженням, гомеопатичні засоби взагалі не містять діючої речовини. Незважаючи на це, у них, як і у засобів на рослинній основі, є реєстрація в Україні. При цьому вони не повинні доводити свою ефективність, а тільки безпеку використання", - повідомляє експерт.

Значну частину списку ліків без доведеної ефективності складають так звані "протектори" – гепато-, кардіо-, хондро-, нейро-. Дослідження показують: вони не працюють.

"Одним з лідерів аптечних продажів стала група "нейропротекторов", які зазвичай призначають при лікуванні інсультів. Але в міжнародних клінічних протоколах відсутні рекомендації такого лікування. У 2017 році українці витратили на такі ліки близько 2,6 млрд гривень", – пояснюють автори дослідження.

Експерти пропонують зробити першочерговим при призначенні пацієнтам препарати з Національного переліку основних лікарських засобів. Цей документ містить тільки ліки з доведеною ефективністю.

Нагадаємо, небезпечні для життя: черговий популярний препарат потрапив під заборону.

Як повідомляв "Знай. ua", в Україні заборонили десятки популярних ліків.

Також "Знай. ua" писав, що майже 70 популярних ліків зникнуть з українських аптек: повний список.