950 тисяч американських доларів викрала міжнародна група хакерів з рахунків банку "Кредит Дніпро".

 Згідно тексту рішення Печерського районного суду Києва від 6 листопада, крадіжка була скоєна ще півтора роки тому.

"У квітні 2016 року хакерська злочинне угруповання, до складу організаторів якої входять громадяни Росії і України, за допомогою поширення шкідливого програмного забезпечення в інформаційній системі банку "Кредит Дніпро" створила несанкціонований платіжний документ на переказ $ 950,8 тис. на рахунок компанії FAR SIGHT INTERNATIONAL LTD в китайському банку SHANGHAI PUDONG DEVELOPMENT BANK 12 ZHONG SHAN DONG YI LU SHANGHAI", - йдеться в матеріалах суду.

Потім злочинці за сприяння громадян України, Росії, Вірменії та Азербайджану зняли цю суму через банкомати в Китаї. У свою чергу банк зазнав збитків на суму приблизно в мільйон доларів.

У поліцію співробітники фінустанови звернулися лише у через два місяці після крадіжки, у червні.

Дивіться: 10 найнебезпечніших хакерів в історії

Кіберзлочинців підозрюють відразу за кількома статтями Кримінального кодексу України. Зокрема їм інкримінують крадіжку, поширення шкідливих програм, незаконні дії з платіжними документами та несанкціоноване втручання в роботу ПЗ.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", путінські хакери намагалися отримати доступ до українського додатку управління артилерією.