МОЗ потрапив у гучний міжнародний скандал, відмовившись оплачувати лікування двох тяжкохворих хлопчиків, яких воно направило в клініку Sant Joan de Deu в Барселоні і обіцяв їх сім'ям покрити всі витрати. З часом відомство відмовилося від своїх слів, мотивуючи це тим, що іспанська лікарня занадто завищує ціни, повідомляє портал "Факти і коментарі".

Перед проведенням операцій малюкам МОЗ відправив у клініку гарантійний лист, в якому запевнив, що оплатить лікування дітей. Але після того, як дітей прооперували, там несподівано заявили, що оплати не буде через незгоду з прайсом приймаючої сторони. Всі ціни на лікування були озвучені міністерству заздалегідь.

Маленькими пацієнтами, за яких повинен був заплатити МОЗ, виявилися чотирирічний Діма Поковба і однорічний Давид Інденко. Перша дитина потрапила в іспанську клініку з апластичною анемією, а другий хлопчик — з важким вродженим імунодефіцитом (йому також була необхідна трансплантація кісткового мозку).

Популярні новини зараз

Головне за 3 грудня: перемога "Шахтаря", фатальний поворот "голодної туси", фінал "Холостячки" і мінімалка в 6700 гривень

Злата Огнєвіч попід ручку з Григорієм Решетником втекла від фіналістів "Холостячки": "Найжаданіша мить"

Фіналіст шоу "Холостячка" Олексій Тригубенко забув Ксенію Мішину заради нової маленької: "Коли вона приїхала..."

Рома Свечкоренко повернувся до Злати Огнєвіч обманом: на шоу "Холостячка" трапилася афера століття з розлученням

Показати ще

"У більшості зарубіжних клінік говорили, що взяти дитину на лікування без передоплати (а в деяких випадках і стовідсоткової оплати) не можуть. А в іспанській клініці Sant Joan de Deu погодилися взяти Давида без передоплати. Але їм потрібні були гарантії від нашого МОЗ, що лікування української дитини потім буде сплачено. Коли госпіталь надіслав рахунок, я, як і годиться, відніс його в МОЗ. Там прийняли позитивне рішення", — розповідає батько Давида В'ячеслав Інденко.

Те, що у Моз вирішили відправити малюка в Барселону і погодилися з вартістю лікування (232 тис. євро) підтверджується офіційними документами — листом, який 21 вересня 2017 року заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський відправив до шпиталю Sant Joan de Deu.

У підсумку Давиду зробили операцію 17 серпня 2017 року, однак у хлопчика з'явилося багато супутніх проблем зі здоров'ям та його лікування в клініці продовжилося. Надалі 21 грудня Комісія МОЗ ухвалила рішення оплатити всю медичну допомогу, надану дитині в клініці, але вже 28 грудня це рішення призупинили.

В такій же ситуації зараз опинилися і батьки Діми Поковби. В іспанській клініці йому теж встигли зробити операцію, але розраховуватися за неї МОЗ тепер не збирається. Більш того, там заявили, що всі претензії з цього приводу в їх адресу безпідставні.

У свою чергу у МОЗ кажуть про те, що є підозра, що іспанська клініка, яка прийняла на лікування двох маленьких українських пацієнтів, несправедливо завищує вартість їх подальшого лікування — вдвічі в порівнянні з такими ж послугами в тій же клініці для дітей з інших країн.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", міністерство охорони здоров'я відмовило в оплаті лікування в одній з іспанських клінік тяжкохворим дітям.