Після того, як донбаські шахтарі залишилися без українських ринків збуту, вугільна промисловість регіону почала передбачувано занепадати.

Шахти забивають склади вугіллям і поступово зупиняють виробництво, а з 1 липня 2017 року, "міністерство вугілля і й енергетики ДНР" переводить держпідприємства вугільної галузі на дводенний робочий тиждень. Про це у своєму блозі пише Денис Казанський. Він посилається на інформацію російського видання REGNUM.

Зокрема, журналісти останнього з посиланням на джерело в "Торезантрациті" повідомили про те, що шахти "Лутугине", "Прогрес", "Іловайська", "Шахта Глибока", "Ударник", "Зоря", Центральна збагачувальна фабрика та інші переходять на скорочений графік роботи.

Це позначиться на зарплатах шахтарів, що зменшаться більш ніж удвічі. Крім того, з 15 червня у "ДНР" зупинили роботу найбільшого вугільного підприємства – шахти "Комсомолець Донбасу", а всіх працівників відправили в безкоштовну відпустку до кінця місяця.

Популярні новини зараз

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Померла найепатажніша українська фотомодель: у свої 73 давала приклад молодим

Ідеальне сало в пакеті, щоб здивувати і дідуся, і бабусю: рецепт на майбутнє

Лесю Нікітюк показали справжню під час роботи, від цього крику в'януть вуха: "Що ти стоїш?"

Показати ще

Росіяни констатують, що нині ситуація на окупованих територіях критична, бо вугілля немає куди відправляти, а шахти забиті під зав’язку.

Казанський пригадав найбільш палким прихильникам "руського міра" про те, як їх попереджали про можливий сценарій. Але всі заклики до здорового глузду закінчувалися звинуваченнями та образами.

"В результаті збіговисько українофобства ідіотів захопило в Донбасі владу і підписало вирок шахтам, які залишилися", - констатує він.

Тут же він задає риторичне запитання про те, чому так звані патріоти Донбасу, бачучи, як знищується інфраструктура регіону, мовчать, як риби, і не хочуть пояснити землякам, чому залишили їх без роботи і без зарплати.

"Чому при фашистах шахти працювали, а як патріоти Донбасу захопили владу, так відразу все зупинилося і розвалилося? Як там Росія, чому не допомагає, не купує наше вугіллячко донецьке! Адже обіцяли ж, що без нашої вуглинки вона не обійдеться ніяк, і буде постачати сировину, і продукцію викуповувати", - резюмує автор.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua”, українська влада не виключає того, що в майбутньому закуповуватиме американське вугілля замість донбаського антрациту.