"Нафтогаз" України представить уряду пропозицію щодо формування нової вартості газу для населення: воно передбачає формування двох цін в залежності від того, скільки використовується палива.

Зараз ціна тримається на рівні 6,96 тис. за 1 тис. кубометрів, вона і далі розповсюджуватиметься на соціальну норму споживання, а все, що вище цієї самої норми - подорожчає на 60-65%. Таким чином з червня 2018 року ціна газу понад норму може вирости до 10,99 тис., а з жовтня - до 11,47 тис. за 1 тис. кубометрів. Про це йдеться в презентації "Нафтогазу", передають "Українські Новини".

Скільки газу можна вживати за низькою ціною, вирішать за васВідзначається, що Кабінету міністрів пропонують ввести поняття "соціальний обсяг споживання" для населення і підприємств теплової комунальної енергетики (ТКЕ).

Якщо газ використовується в обсягах, не вище встановлених постановою №203 від 23 березня 2016 року норм, а це зараз 3,3 кубометра на людину в місяць за умови центрального постачання гарячої води і 5,4 кубометра без такого, то кінцева ціна газу для споживача залишиться на теперішньому рівні - 6,96 за кубометр (6,96 тис. грн за тисячу кубометрів).

Популярні новини зараз

Потап тицьнув львів'ян носом у російську попсу: "Слухають, особливо на Заході"

Зірка шоу "Голос" хотів захиститися від ковіду і помер: "Випадково ввів"

Ведуча 1+1 Алла Мазур показала свою надійну опору у боротьбі з онкологією: "Не дозволив мені здатися"

Помер Борис Плотніков, зірка фільму "Собаче серце"

Показати ще

При цьому норми споживання пропонується скоротити на 15%. Якщо обсяг споживання перевищуватиме встановлену норму, різниця обсягів газу оплачується за вищою ціною - з червня 2018 року 10,99 тис. грн (+ 58%), а з жовтня 2018 року - 11,47 тис. грн (+ 65%) за тисячу кубометрів."Фактично ціна для населення і промисловості зрівняюється. По суті, НАК пропонує використовувати такий же підхід диференціювання тарифів, який діє зараз при оплаті за електроенергію. При грубому підрахунку, враховуючи 12 млн споживачів газу, "соціальний обсяг" газу може скласти до 7 млрд кубометрів, а за новими цінами продаватимуться інші 9 з гаком млрд кубометрів газу для населення і ТКЕ", - йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що в Міністерстві фінансів вигадали, як виконати вимоги по тарифах, які висунув Міжнародний валютний фонд.