Івана Купала в 2017 році потрапляє в ніч з четверга на п'ятницю. Цей старовинне свято відзначається в нашій країні вже дуже давно. Воно приурочене до дня літнього сонцестояння, а це значить, що ночі стають довшими, а дні коротші. А це, за повір'ями, дуже добре для нечистих сил, які саме з дня Івана Купала починають проявляти активність. Тому, дуже багато речей в це свято було заборонено. І саме тому ми хочемо вам розповісти, що не можна робити на Івана Купала.

Івана Купала 2017: головні заборони

Традиційно Івана Купала пов'язане з безліччю обрядів та ворожінь. Тому, майже кожен, хто хоч раз відзначав це свято знайомий з ними. Але, мало хто чув про заборони на Івана Купала. А їх досить багато.
На Івана Купала не можна було спати. За повір'ям, саме в цей день прокидається вся лісова нечисть: змії, водяники, русалки, відьми і багато інших. Так само, саме через це не можна було купатися, тому що з води можна було не вибратися.


Вагітним, дітям і людям похилого віку дуже строго заборонялося підходити до води в ніч на Івана Купала. Пояснювалося це тим, що водяна нечисть може дуже сильно нашкодити слабкому організму.


На Івана Купала не можна продавати, віддавати, брати в борг. Це може призвести до бідності вашої родини. Навіть якщо ви помітите великі гроші просто на вулиці, то, за повір'ям, краще просто пройти повз.


Якщо на Івана Купала дівчина не побувала біля багаття, це означало, що вона відьма.

Популярні новини зараз

Українці масово залишають країну: кордони перетнуло вже понад 4 мільйони людей

Леся Нікітюк не змовчала через домагання Костянтина Меладзе: "Хотілось би"

Арсен Мірзоян показав, заради чого тікає з дому щоранку: поки Тоня Матвієнко спить

Оля Полякова голосно відгукнулася про творчість Тіни Кароль: "На**й кому потрібна"

Показати ще

Всі найголовніші традиції на Івана Купала пов'язані з міфічною квіткою папороті. Вважалося, що вона розцвітає саме в цю ніч. І якщо людина її знайде, то неодмінно повинна зірвати і бігти, як можна швидше з лісу, бо, за ним відразу ж почнуть гнатися темні сили. Якщо людині вдасться втекти, то ця квітка подарує їй безліч дарів: найкращу дівчину, величезні скарби, найбільший урожай, захист від темних сил і багато іншого.

Тепер ви знаєте, що не можна робити на Івана Купала і сміливо можете вирушати на святкування.