Міністерство охорони здоров'я представило повний графік вакцинацій для захисту організму від найбільш розповсюджених інфекцій.

Згідно нового механізму, кожен протягом життя повинен зробити кілька основних щеплень: від гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, кашлюку, дифтерії, правця, паротиту, краснухи, кору та ХІБ-інфекції.

Більшість вакцин призначаються до 1 року від народження.

Спеціалісти наголошують, що деякі препарати справді можуть забезпечити так званий "довічний імунітет" (наприклад, від кору чи краснухи).

Популярні новини зараз
Можуть спробувати висадити десант: які регіони у небезпеці під час наступу окупантів Ціни не рекордні, але продовжують зростати: кіло картоплі у лютому обійдеться українцям дорожче Платити доведеться більше, але не всім: для кого тариф на доставку газу може суттєво зрости Від 510 до 8500 гривень: штрафи, які українському водієві доведеться платити за пасажирів
Показати ще

Проти дифтерії, правця та кашлюку імунітет в силі протягом 7-10 років, після цього щеплення призначають повторно. Щоб виробити в дитини імунітет проти гепатиту В, необхідно ввести йому 3 дози вакцини, проти дифтерії і правця - більше 4 доз, проти кору, паротиту та краснухи – 2.

Втім, в суспільстві досі існує думка, що робити щеплення – це небезпечно.

Деякі помилково вважають: краще перехворіти один раз. Але інфекція може тільки ускладнити природну боротьбу організму при повторному зараженні: приміром, параліч після поліомієліту, ураження серця при дифтерії, рак печінки через гепатит В, енцефаліт внаслідок кору. Ризик ускладнень після інфекційної хвороби набагато вищий, аніж ризик небажаних проявів після вакцинації.

Не правильне твердження про те, що щеплення послаблює імунну систему. Навпаки, формується опір від тяжких хвороб – цукрового діабету, бронхіальної астми, склерозу та онкології.

Дивіться: що треба знати про щеплення, коментар лікаря

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські лікарі масово звільняються зі "швидкої" через брак фінансування. Експерти вже б'ють на сполох: якщо так триватиме й далі, то зовсім скоро не буде кому їхати за викликом "103". Дзвінки зазвичай надходять в Центр первинної медико-санітарної допомоги Києва. Саме тут катастрофічно не вистачає ліків та обладнання, не кажучи вже про своєчасну та гідну оплату персоналу. Приміром, оклад лікаря вищої категорії складає до 4000 гривень, тоді як випускникам інститутів слід розраховувати хіба що на мінімалку у 3200 гривень. В рамках майбутньої медичної реформи планується змінити підхід до системи "103": консультацію даватимуть телефоном тим, хто "може потерпіти", а на візит лікаря може сподіватися хіба що пацієнт із дуже непростим діагнозом.