Є думка, що картини художників, які страждають від психічних хвороб, недоступні для розуміння просто обивателя. А все тому, що не може людина заглянути в суть світу, який бачить людина нездорова. З іншого боку, існує й інша думка, що всі ми трохи божевільні. Але все ж, треба сказати, що деякі твори і справді здаються чимось за гранню, за межею розуміння мозком: тут працює тільки інтуїція.

Ми підготували для вас невеличку добірку картин таких ось незвичайних художників. А як ви вважаєте, сильно ці роботи відрізняються від інших, "нормальних" творів?

Девід Дьюітт (David De Weerdt), БельгіяПопулярні новини зараз

Зірка Холостяка описала "чоловіка мрії" і зізналася, хто злив пікантні знімки на проекті

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Тіна Кароль відповіла на головне питання про Дана Балана: "Нам заважають"

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

"У мене подвійний маршрут: в якості художника і в якості посередника в аудиторію, яка страждає на тяжкі психічні захворювання", - говорить Девід про свою творчість.


Музей Овартачі, Ріссков, ДаніяТут зберігається найбільша в Європі колекція картин душевнохворих художників. Музей навіть розташований на території психіатричної клініки, але тим не менш, все автори професіонали, просто з відміткою у медкарті.


Музей Гуггінга, Клостернойбург, Австрія


У цьому місці зібрано вся творчість художників-шизофреніків за останні 40 років.


Складно не помітити, що всі роботи об'єднує одне: художники виражають почуття тривоги і занепокоєння. Вам так не здається?

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що в Харкові з'явився літературний мурал, який зачарував українців.