На зміну формату АТО прийшла операція об'єднаних сил на Донбасі. Вона принесла позитивні і негативні нововведення для українських військових. Про це Обозревателю повідомив експерт з питань національної безпеки Тарас Жовтенко.

"Якщо говорити про організаційну складову даної військової операції, то зміни є досить суттєвими і серйозними. На мою думку, ці зміни 50 на 50 - і позитивні, і не дуже", - зазначає експерт.

Він уточнив, що є розбіжності в законі, які пов'язані з географічними термінами та розмежуванням території. Закон не дає критеріїв ніж одна зона відрізняється від іншої. Це стосується і зони бойових дій, і тимчасово окупованих територій і територій здійснення заходів національної безпеки. Це, на його думку, може вплинути на характер командування бойовими діями української сторони.

Крім того, Жовтенко зазначив, що і сам термін "Операція об'єднаних сил" запозичений з американської практики.

Популярні новини зараз

Настя Каменських зізналася в проблемах із зайвою вагою і показала фото: "Багато років соромилася"

Українки з Дубая після прильоту до Києва заговорили про жахи в'язниці: "Ми молилися щодня"

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Померла радянська акторка Серафима Холіна - страждала останній рік від альцгеймера

Показати ще

"Американські збройні сили використовують термін joint operations. Це об'єднані операції, і в американській трактуванні це є об'єднанням різних родів військ та інших силових інститутів держави для певної тактичної або стратегічної мети. Під це в США виписані оперативні доктрини об'єднаних операцій. Наскільки я знаю, Україна лише починає рух до цих стандартів. Ми маємо, з одного боку, введення в законодавчому полі цього терміна, а з іншого - брак оперативних доктрин", - пояснює експерт.

Позитивним моментом у переході на ООС він вважає те, що зараз дії з відсічі російської агресії, в першу чергу, зосереджені в компетенції Збройних сил України. Саме вони і повинні координувати діяльність на цій території.

Експерт упевнений, що організаційні дії покращилися і стали оперативніше.

Як раніше повідомляв портал "Знай. ua" на Донбасі загострюється ситуація. Путінські бойовики за останній тиждень збільшили кількість обстрілів. Відомо, що донецькі терористи втратили велику кількість живої сили. Іноді бої велися цілодобово.