Автівок з єврономерами все частіше можна побачити на українських дорогах. Влада у паніці вигадує нові способи, як перекрити українцями шляхи ввезення доступних автомобілів. Новий закон, який розглядає Верховна Рада посилить контроль над ввезенням з Європи популярних автомобілів.

Про те, як змусити українців забути про дешеві авто розповів глава уряду Володимир Гройсман, - передає "Обозреватель".

За словами прем’єр-міністра, новий законопроект надасть правоохоронним органам більше повноважень та активніше реагуватимуть на подібні порушення. Про те, як саме відбуватиметься ця схема, Гройсман сказав наступне:

"Потрібно, щоб це питання було унормовано на законодавчому рівні. Зараз є кілька ініціатив в парламенті. Якщо законодавство буде змінено, митниця і Національна поліція отримають більше повноважень для реагування на такі речі. А зараз як? Їде, наприклад, громадянин Литви, проходить кордон , потім залишає свою машину в якомусь місті і повертається на поїзді. А авто на "евробляхах" залишається в Україні ", - пояснив чиновник.

Популярні новини зараз
Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Додаткові 3100 гривень до пенсії: кому пощастить отримати щедру виплату Vodafone дав можливість залишатися на зв'язку за 35 гривень на місяць: як скористатися шансом Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК
Показати ще

Також він додав, що на державних кордонах потрібен ретельний дублюючий контроль різних правоохоронних органів, щоб не було зрощення, а також організувати кращу систему фото- та відеофіксації.

Війна між українськими водіями та власниками євроблях

Держава з недавніх пір штучно створило справжню війну між власниками "евроблях" і машин на українській реєстрації. Перші наполегливо заявляють про своє право користуватися лазівкою в законі і небажанні платити податки в корумповану систему України.

Другі говорять про нечесність в обході законів своєї країни і справедливо заявляють про те, що "бляху" дуже важко притягнути до відповідальності за ДТП.

Дивіться: всі за і проти авто з єврономерами

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", влада збирається змінити ставки на розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією. А от податки, які сплатять воді, за словами чиновників, мають піти нібито на захист країни від забруднення вихлопними газами старих автомобілів.

Отже, якщо автомобілю не більше п'яти років, то українцям доведеться сплатити300 євро. За нове авто – 150 євро. Якщо автомобіль був зроблений з 2005 по 2009 роки ставка, складе 750 євро. Старіші автівки, "народжені" у 2000-2004 роках – 1500 євро. І найвища ставка торкнеться машин категорії "Євро-2" — 7500 євро.