Низький рівень вакцинації і відсутність колективного імунітету українців від таких хвороб як дифтерія є проблемою національної безпеки. Таку заяву в інтерв'ю виданню "Новое Время" зробив відомий дитячий лікар, педіатр з 30-річним досвідом Євген Комаровський. Він зазначив, що спалах кору дійсно налякав українців.

Втім, як вважає лікар, поки люди особисто не зіткнуться з серйозними наслідками хвороб, які можна було попередити, більшість буде ігнорувати небезпеку.

"Люди починають змінюватися лише тоді, коли побачать реальні смерті. Без трун у дворах ми у вакцинацію не віримо. Але я не хочу, щоб людьми керував страх. Я хочу, щоб ними керувало знання", - сказав Коморовський.

Поки що, констатує він, навіть незважаючи на спалах кору в Україні проблеми з вакцинацією не припинилися, і по окремих позиціях не щеплені до 40% населення.

Популярні новини зараз
Чи забере Україна Крим? Тарологиня розповіла, що загрожує Володимиру Зеленському: "Все піде не так, як комусь хочеться" Жінка побачила "щось" на дитячому знімку свого чоловіка - у це ніхто не може повірити ПриватБанк почав блокувати карти всім без розбору, клієнти розгублені: "Тупо і без пояснень" Нафтогаз зробив важливу заяву перед оплатою комуналки українцями: зверніть увагу на квитанції
Показати ще

Що стосується дорослих, то відсоток щеплених від дифтерії критично малий і у кращому разі сягає 1%. Через це, за словами експерта, існує висока небезпека масового поширення хвороби.

"Нам досі щастить, що в Україні циркулюють дифтерійні палички зі слабким токсином. Але варто сюди прилетіти людині з Ємену, Бангладеш або Венесуели, де існує реальна епідемія дифтерії і поширюється високотоксикогенна дифтерійна паличка, все може змінитися вмить", - попередив Комаровський.

Якщо подібна епідемія виникне в Україні, "всі сусідні цивілізовані країни будуть постачати нам сироватку, щоб убезпечити себе".

"Відсутність колективного імунітету від таких хвороб - проблема національної безпеки. Але у нас в країні немає органу, який займається національною безпекою. Той, який є, зайнятий чимось зовсім іншим", - резюмував лікар.

Доктор Комаровський прогнозує епідемію дифтерії

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що доктор Комаровський розповів про те, що потрібно знати про щеплення від дифтерії. "Про ймовірну дифтерію заговорили навіть деякі великі начальники. Суспільство з подивом дізналося, що робити щеплення від дифтерії треба не тільки дітям, але і дорослим", - каже лікар.