Колишнім українським військовим, які живуть в окупованому Криму, президент Росії Володимир Путін виділив одноразову матеріальну допомогу.

Про це стало відомо завдяки документам, які були опубліковані на офіційному інтернет-порталі правової інформації РФ.

Так, згідно з указом від 9 квітня, виплати будуть здійснені колишнім працівникам органів внутрішніх справ та органів безпеки України, а також колишнім військовим Збройних сил України, які стали інвалідами внаслідок травми або захворювання, отриманого на службі, а також постійно проживали в Криму та Севастополі станом на 18 березня 2014 року.

Як зазначається, така ж матеріальна допомога буде надана членам сімей загиблих під час виконання обов'язків цих категорій громадян.

"Розмір одноразової матеріальної допомоги визначається відповідно до законодавства, що діяло на території Республіки Крим та Севастополя до 21 лютого 2014 року, зменшується на суму раніше здійснених виплат і перераховується в рублі за офіційним курсом Центрального банку РФ за станом на 18 березня 2014 року", - йдеться в тексті.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що при перетині українського кордону екіпажу "Норду" доведеться показати свої українські паспорти. Інакше в Крим ці люди не потраплять. Радник Державної прикордонної служби України Олег Слободян проінформував громадськість про те, що мова йде про українських громадян, які проживають на тимчасово окупованій частині території країни - Криму.

Слободян наголосив, що членів екіпажу "Норду" не будуть насильно утримувати на українській території з гуманітарних міркувань - людям потрібно повернутися додому, возз'єднатися зі своїми родинами. Таким чином вони можуть перетнути адміністративний кордон - але тільки в якості громадян України.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Служба безпеки України повідомляла, що замах на народного депутата Ігоря Мосійчука було організовано Генштабом Збройних сил Росії. СБУ з'ясувала це в результаті 5-місячного розслідування.