Як повідомляє Державна Служба Статистики України, працювати за кордон виїхало приблизно 1,9 мільйона людей в період з 2015 по 2017 рік. Більшість громадян воліють заробляти в Польщі та Росії.

У Мережі з'явилася карта трудової міграції українців, яку створила Державна Служба Статистики України.

Як повідомляє статистика, 70% мігрантів - чоловіки, які живуть в сільській або міській місцевостях. З них 26% у віці від 40 до 49 років.

16% виїхало для того, щоб отримати вищу освіту за кордоном. Більшість студентів обрали Великобританію та Ізраїль.

43% виїжджають в інші країни на 1-3 місяці. Безвізовий режим, який ввели в червні 2017 року, дозволяє громадянам України залишатися 3 місяці на території Шенгенської зони. Для того, щоб продовжити перебування необхідний спеціальний дозвіл.

Популярні новини зараз

Можуть "задушити": до медуз і бліх в Азовському морі додалися "зарості" водоростей

До 100 кВт - 1, 2 гривні, більше 500 кВт - 3,5 гривень: українці вимагають розділити тариф на електрику

Солістка GO_А Катерина Павленко чесно розповіла Катерині Осадчій про стосунки з Maneskin: "Роман з фронтменом"

Чоловік "ожив" на своєму власному похованні: ледь не засипали землею

Показати ще

Більшість мігрантів (75%) знаходять роботу за кордоном за допомогою друзів, родичів або знайомих.

З'ясувати, скільки українців виїхало за кордон неможливо, оскільки відстежити чим займаються трудові мігранти не можна. Міграція українців пов'язана з відкритістю кордонів Польщі та збільшенням кількості студентів, які отримують освіту за кордоном

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у найближчі роки Україна зіткнеться з проблемою браку робочих рук і буде змушена залучати велику кількість мігрантів з-за кордону.

У цьому впевнений експерт з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник. Серед країн, які можуть забезпечити Україну робочою силою - В'єтнам, Білорусь і навіть Росія. "Україна, як і всі європейські держави, вимирає. У нас йде процес депопуляції. У нас висока смертність, низька народжуваність, яка посилюється міграційними процесами", - сказав експерт.

За його підрахунками, тільки в Польщі знаходиться від 1 до 1,3 млн українців, які формують 1,5% ВВП цієї країни.

Також портал повідомляв про те, що українські фахівці все частіше стикаються з проблемою неможливості знайти роботу. Тому сотні тисяч громадян шукають варіанти працевлаштування за межами нашої країни. У той же час у Європі спостерігається дефіцит трудових ресурсів, тому українцям виявляється цілком реально знайти гідну роботу за кордоном.