Трудова міграція з України продовжить рости ще 2-3 роки, але почне знижуватися в середньостроковій перспективі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТакий прогноз дав директор департаменту монетарної політики і економічного аналізу Національного банку Сергій Ніколайчук, передає прес-служба НБУ.
"У короткостроковій перспективі ми прогнозуємо, що еміграція продовжить рости, але в середньостроковій перспективі очікується певна конвергенція рівнів заробітної плати і продуктивності, що допоможе трохи заспокоїти ситуацію", - зазначив чиновник.
Він зазначив, що міграція обумовлена зокрема, різницею в оплаті праці в Україні та Польщі.
"Дійсно, ми бачимо, що кількість людей, готових їхати на роботу за кордон, збільшується, і така оцінка є обґрунтованою і відповідає нашим очікуванням. Ми відзначаємо істотну різницю між рівнем заробітної плати в Україні та Польщі. Оплата приблизно вище в 3 рази і цю різницю не можна так швидко вирівняти", - зазначив Ніколайчук.
Крім того, вона на Донбасі впливає на міграційні процеси. "Збройний конфлікт на сході країни безумовно вплинув на зростання міграції та в подальшому впливає на сприйняття людей. Видно, що змінилася модель виїзду в країни ЄС", - сказав Ніколайчук. Якщо раніше в основному їхали за кордон жителі західних регіонів, то зараз це в основному населення Сходу.
Крім того, серед негативних моментів катастрофа з ВВП. "Тема мігрантів є для нас серйозною причиною для занепокоєння, адже в такому масштабі, який ми спостерігаємо зараз, це, безумовно, вплине на наш потенційний ВВП", - заявив він. Останні 2 роки міграція привела до зменшення нашої робочої сили на 5-8%, а то й на постійній основі, але все ж. Раніше ми оцінювали зменшення в 3-4%, тому перегляд оцінки є дуже великою.
"Вплив на потенційний ВВП досить високе, особливо з огляду на те, що виїжджають найбільш працездатні громадяни. Значна кількість - близько 70% - це чоловіки. У віковому розрізі близько 35% це емігранти до 30 років, і це стало тенденцією. Ще кілька років тому чисельність молодих емігрантів була значно нижче ", - додав представник НБУ.
Причини міграції українців
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що зі скасуванням візового режиму з Європой українці ще більше зацікавилися роботою за межами нашої держави. За два роки на заробітки виїхало понад два мільйони українців. Які ж країни охоче приймають гастарбайтерів і куди прямує більшість наших.
За даними видання, понад півмільйона українців виїхали в Польщу. Крім того, 343 тисячі віддали перевагу своїй країні Росію, 147 тисяч виїхало до Італії, а 122 тисячі - облюбували Чехію. Також по двадцять тисяч виїхали в США і Білорусь.