Національний банк України не має наміру найближчим часом випускати банкноти нових номіналів. Про це заявив директор департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко.

"На сьогодні НБУ вважає, що того номінального ряду, який у нас є, достатньо для проведення розрахунків", - сказав Зайвенко.

Він пояснив, що введення банкнот вищих номіналів залежить від багатьох факторів, серед яких грошові доходи населення, рівень споживчих цін, рівень розвитку безготівкових розрахунків.

"500 гривень - це останній номінал, який затверджений. І портрет Григорія Сковороди - це останній портрет, який був затверджений. Поки ніяких рішень щодо інших фігур або заміни якихось фігур немає", - зазначив він.

Популярні новини зараз

Ткач з "Квартал 95" перетворився на Кароль і довів Потапа до сліз: "Тіна після карантину"

Кучерява Ольга Сумська блиснула стрункими ніжками в яскравому міні - "На 20 років молодше!"

Ощадбанк заявив про знищення карт українців: "Було прийнято рішення про призупинення"

Володарка найбільших сідниць у світі потрясла своїм добром перед камерою: "Чорт забирай, оце дупа"

Показати ще

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", ще навесні НБУ оголосив про припинення та поступове виведення монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок.

Зараз вже відомо, що нові копійки в обіг не запускають, а в торгових точках суми з копійками в більшості випадків округлюються.

Разом з тим в НБУ все ж визнають, що в багатьох запасливих українців залишається чимала кількість монет, які виводяться з обігу.

Нагадаємо, Національний банк презентував оновлену купюру номіналом 20 гривень, яку введуть в обіг з 25 вересня. У загальній складності вже надруковано 5 мільйонів примірників.

У купюри не тільки оновлений дизайн, але і більш досконала система захисту. Про це у вівторок, 17 липня, на презентації розповів глава департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко.

Зазначимо, Національний банк України склав економічний прогноз до кінця поточного року. Згідно з даними фінустанови, середній курс долара складе 28,63 гривні. При цьому попередні висновки були значно гірше: 29,53 гривні за іноземну валюту. У той же час бізнес зберігає позитивні очікування щодо макроекономічної ситуації в Україні. Індекс ділових очікувань бізнесу на наступні 12 місяців становить 118,3%. Високий рівень ділової активності респонденти прогнозують шостий квартал поспіль.