Відомо, що НБУ припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок, а готівкові розрахунки пропонує заокруглювати. Це значить, що такі монети поступово виводитимуть з обігу.

Про це повідомляють ЗМІ.

Натомість, вже з’являються нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень. Однак, не варто спішити і швидко розлучатися зі своїми старими копійками. Адже за деякі із них колекціонери готові викласти від кількох сотень до декількох тисяч гривень.

Варто відзначити, що перші монети України були викарбувані в 1992 році на Луганському машинобудівному заводі. Зі стандартними монетами почали випускати також нестандартні – колекційні, експериментальні, не затверджені до випуску та браковані. Такі рідкісні монети, окрім дизайну, відрізняються матеріалом, розміром, вагою та роком випуску. Саме вони і мають особливу цінність для колекціонерів.

Цінні монети поділяють на дві категорії – колекційні та розмінні, випущені в обмеженому тиражі. Колекційні монети поділяють на два види – пам'ятні і ювілейні. Вартість таких монет, в першу чергу, залежить від матеріалу, ваги і дизайну.

Так, на сьогоднішній день найдорожчою колекційною монетою України являється монета "Фінал ЄВРО-2012" номіналом 500 гривень, виготовлена з чистого золота. На аукціонах її вартість починається з позначки 350 тисяч грн.

Популярні новини зараз

Під Києвом зник хлопчик з дивним ім’ям і нелегкою долею - "Про його пригоди знімуть фільм"

Сергія і Сніжану Бабкіних підловили на нещирості: "Переграєте"

Перша батьківська поминальна субота: підготуйте душу до Великого посту

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Показати ще

Ціни різняться, та найбільш дорогими українськими монетами вважаються такі:

2 копійки 1992 року – до 17 тис. грн.
1 гривня 1992 року – до 4000 грн.
5 копійок 1994 року – до 3500 грн.
2 копійки 1993 року – до 2 тис. грн.
1 копійка 1996 року – 300-1300 грн.
25 копійок 2003 року – до 800 грн.
25 копійок 1995 року – до 600 грн.
2 копійки 2003 року – до 300 грн.
5 копійок 2001 року – від 50 до 500 грн.
10 копійок 2001 року – від 50 до 500 грн.

Крім того експерти відзначають, що вартість монети залежить від того, в якому вона стані, а також від деяких особливостей. Так, вони радять звертати увагу на зображення аверсу, реверсу та на гурт (ребро монети). При застосуванні різних штампів спостерігаються відмінності в кількості та розташуванні, ширині та написанні шрифтів, та інших елементів. Тому спочатку потрібно добре вивчити свою монетку, проаналізувати всі нюанси, а тоді вже визначати ціну і шукати покупців-колекціонерів.

Разом з тим голова Асоціації нумізматів Степан Гнатюк розповів, що в Україні живуть понад 3 тисячі нумізматів, кожен з яких полує на визначені, "особливі" монети, які несуть дуже велику цінність.

Крім того він зазначив, що більшість нумізматів мають "своїх" людей серед працівників НБУ та скуповують, до прикладу, ювілейні монети відразу, як тільки вони виходять у тираж.

Потім стають монополістами і продають утричі дорожче на інтернет-аукціонах. Тому шансів знайти у гаманці особливу монетку не так вже багато, однак, перш ніж розлучатися з якогось копійкою із гаманця, придивіться уважніше, бо, можливо, саме вона здатна зробити вас на кілька тисяч гривень багатшим.

В Україні з'являться дві нові монети

Нагадаємо, українцям порадили, куди подіти дрібні монети.

Як повідомляв "Знай.ua" українцям пояснили, хто виграє і чого боятися від монетизації субсидій.

Також "Знай.ua" писав, що куди українцям діти тонни вже непотрібних монет.