Програма оформлення монетизації почала діяти в Україні ще з 2017 року. Однак з нею було не все просто і зрозуміло. Так, за даними Кабміну в 2017 році з 7,4 мільйонів субсидованих монетизація була виплачена 1,5 мільйонам осіб. Її сума безпосередньо залежить від зекономлених кубів газу і кіловат електроенергії.

Новий закон: будуть виплати

Відтепер в Україні будуть перевіряти справжні доходи субсидантов і ті, хто приховує свої реальні можливості, будуть виключені з рядів. Наголошується, що нова реформа передбачає монетизацію субсидій на рівні домогосподарств. Так, економні українці зможуть отримувати виплати на свої рахунки.

Виплати субсидій зможуть отримувати комунальні підприємства, а з постачальниками енергоносіїв стануть розраховуватися "живими" грошима. При чому в цьому році виконавці послуг можуть самостійно вибирати постачальників енергоносіїв.

Чиновники зі свого боку пообіцяли здійснювати прозоре нарахування компенсацій за фактичні обсяги споживаних послуг. Гроші будуть надходити на рахунки підприємств-комунальників. Вони ж повинні розрахуватися цими перерахуваннями зі своїми постачальниками.

Всі зміни, як оголошується, покликані поліпшити діючу концепцію. Для того, щоб українцям дізнатися, чи варто звертатися за виплатою по системі "Монетизація субсидій в Україні" рекомендують звернутися в управління соцзахисту.

Дивіться: субсидії 2018, що змінилося

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" з 1 травня цього року в Україні почали діяти нові правила надання субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер, щоб отримати бажані пільгові тарифи, українці повинні пройти відповідну перевірку на наявність в сім'ї автомобілю, яким менше 5 років, задекларованих стану від оренди майна, квартири в 120 квадратних метрів, будинки в 200 квадратів і інший список пунктів. Знай.иа дізналися про перші результати нових правил в дію.