В Україні з 2019 року будуть монетизовані субсидії. Це означає, що всі субсидіанти будуть отримувати гроші на руки. Відомо, що нову систему випробують на тих будинках, які об'єдналися в ОСББ.

Так, замість платіжки, в якій вказується сума за комуналку вже з урахуванням знижки, сім'я отримає живі гроші. В першу чергу, монетизують внески ОСББ, платежі на обслуговування будинку та прибудинкової території.

Як відзначили в Міністерстві соціальної політики, для послуг, які надаються централізовано (водопостачання, опалення і електроенергія) доведеться для кожної квартири відкривати персональний рахунок в банку. Після відкриття цільових рахунків субсидантам видадуть на руки так звані "соціальні картки". Ними можна буде розплатитися за воду, тепло, газ, світло, а от оплатити товари в супермаркеті або зняти готівку не вийде.

"Після випуску таких карт більшість субсидіантів у будинку ОСББ отримуватимуть гроші безпосередньо на картки", - зазначили у Міністерстві соціальної політики. Після того, як оновлену програму випробують на будинках з ОСББ, практику поширять і на інших українців.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", з 10 червня набуває чинності нововведення в "Закон про житлово-комунальні послуги". У ньому передбачена абонплата за водопостачання та опалення.

Популярні новини зараз
3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст Заплатите від 17 000 до 51 000 грн: українців попередили про штрафи з 1 квітня Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку
Показати ще

Вийде, що українці платитимуть за воду незалежно від того, користувалися нею чи ні. За опалення доведеться платити кожен місяць, а не лише в опалювальний сезон.

У роз'ясненнях до закону вказується, що мова йде про суму, яку споживач буде платити виконавця комунальної послуги на підставі договору про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку.

Також портал повідомляв про те, що з допомогою прийняття законопроекту буде продовжено перехідний період між прийняттям нового законодавства у житлово-комунальній сфері до його повного вступу в силу.

Відзначається, що перехідний період повинен бути достатнім по тимчасовому проміжку для виконавчої влади, щоб затвердити нормативно-правові акти, які необхідні для реалізації Законів України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги".