За даними Національного банку, до кінця наступного року при негативному прогнозі курс долара може досягти 39,4 грн. Так, Нацбанк розробив стратегію на випадок неотримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду і падіння світових цін на метал. Мова йде про три сценарії:

базовий (згідно якого курс до кінця наступного року становитиме 28,7 грн. за долар);

без траншів МВФ – 33,7 грн. за долар;

без траншів МВФ і у випадку падіння цін на метал – 39,4 грн. за долар.

Популярні новини зараз

Дівчина встала на коліно перед відкинутим Огнєвіч Максом Тарапатою: "Пропозиція руки і серця"

Слава Камінська розповіла, як у неї віднімало ноги під час виступів з Сміюхою: "Ходила до психолога"

Юну вчительку молодших класів забили під час пробіжки, тужить вся школа: "Школярі спустошені"

"Холостячка" Злата Огнєвіч розсекретила нове щастя, але їй не повірили, як і Ксенії Мішинiй: "Скільки женихів ..а що з Дімою?"

Показати ще

Крім курсу валют, Національний банк України розробив і ряд сценаріїв за такими ключовими показниками, як ВВП, інфляція, обсяг міжнародних резервів. Також прогнозуються труднощі з погашенням зовнішніх боргів. Крім цього, слід очікувати значного зростання споживчих цін.

Нагадаємо, українцям роз'яснили нюанси нової оплати готівкою. З 1 липня вступає в дію новий законопроект щодо розрахункових операцій та округлення сум покупок громадян. Нацбанк припиняє випускати дрібні монети, тому оплата відбуватиметься за новими правилами.

Оскільки, в України припиняють обіг монети номіналами 1, 2, 5 та 10 копійок, то і суми в чеках тепер будуть округляти. Відтепер суми в чеках будуть округляти за такими формулами: сума, яка закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в бік зменшення до найближчого суми, яка закінчується на 0 копійок.

Якщо ж сума закінчується від 5 до 9, вона буде округлятися в бік збільшення до найближчого суми, яка закінчується на 0 копійок. Наприклад, якщо сума в чеку складає 28,43 грн, то вам доведеться заплатити всього 28,40 грн. Якщо ж сума складе 28,45, то доведеться заплатити 28,50 грн. Звернемо увагу, що нові правила оплати стосуються тільки готівкового розрахунку.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що фінансовий експерт розповів, чого чекати українцям від долара на наступному тижні. Новий тиждень не сильно порадує українців, очікується, що національна валюта України ослабне по відношенню до американського долара.