В Україні вводять нові монети. Нацбанк презентував дві пам’ятні монети, присвячені 100-річчю Дніпровському університету та видатним українцям.

Про це повідомили на сайті Національного банку України.

Це, зокрема, монета "100 років Дніпровському національному університету імені Олеся Гончара" з серії "Вищі навчальні заклади України" номіналом 2 гривні. Вона виготовлена з нейзильберу тиражем - 30 000 штук, - повідомили на сайті регулятора.

Друга монета такого ж номіналу - "Валентин Глушко" із серії "Видатні особистості України".

Популярні новини зараз

Зірка серіалу "Кріпосна" Наталка Денисенко виходила заміж за Андрія Фединчика 4 рази: "Люблю бути нареченою"

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Дівчина встала на коліно перед відкинутим Огнєвіч Максом Тарапатою: "Пропозиція руки і серця"

Тотальний локдаун в Україні: Денис Шмигаль зробив нову заяву про карантинні обмеження

Показати ще

Скільки готівки перебувало в обігу станом на червень місяць 2018

За даними Нацбанку, станом на 1 червня 2018 року у готівковому обігу країни перебувало готівки (банкнот та монет) на загальну суму 360,8 млрд. грн, у тому числі банкнот – 358,6 млрд грн (2,8 млрд шт.) та монет – 2,1 млрд грн (13,0 млрд шт.).

Загальна кількість банкнот на душу населення становила 66 шт., а розмінних монет – 293 шт.

Новий розрахунок в магазинах

Нагадаємо, з 1 липня стартувала програма НБУ. Тепер магазини будуть застосовувати заокруглення загальних сум розрахунків готівкою.

"Застосування правил округлення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян і дозволить скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу на понад 90 млн гривень на рік", - повідомляють представники Національного банку.

Такий ефект вдасться досягти завдяки припиненню з 1 липня 2018 карбування і випуску в готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 коп. і продовження карбування і випуску тільки монет номіналами 10 і 50 коп.

Дивіться: як друкують гроші в Україні

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", прем’єр-міністр України Володимир Гройсман просто цинічно плює українцям в обличчя, гордо заявляючи про підняття пенсій. Збільшення виплат на 2 долари він виставляє, як величезне досягнення.

Про це написав блогер Михайло Шнайдер на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив, що така заява вже навіть сміху не викликає, а цинізм, з яким зубожіння українців підноситься, як досягнення, просто не вкладається в голові.